Telegram’a Kripto Para Cüzdanı Geliyor: İşte Birinci Bilgiler!

Telegram’a Kripto Para Cüzdanı Geliyor: İşte Birinci Bilgiler!

Paylaş
BTC Piyasası: Telegram’a Kripto Para Cüzdanı Geliyor: İşte Birinci Bilgiler!

Aylık 700 milyonu aşkın kullanıcısıyla dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulamalarından bir tanesi olan Telegram, kripto para topluluğuna resmen giriş yaptı. Singapur’da gerçekleştirilmekte olan “Token2049” isimli aktiflikle bir açıklama yapan Telegram, Ton Vakfı ile muahedeye vardığını ve ortak bir çalışma sonucunda kripto para cüzdanı geliştirildiğini duyurdu. Telegram’daki kripto para cüzdanı, birkaç ay içerisinde küresel çapta kullanıma sunulacak.

TON blok zinciri üzerine inşa edilen kripto cüzdan, kripto para yatırımcılarının bu platformu faal olarak kullandıklarını düşünecek olduğumuzda, mantıklı bir atak olarak karşımıza çıktı. Aslında Telegram, bu türlü bir projeyi bundan yıllar evvel duyurmuştu lakin ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile yaşanan uyuşmazlıklar, Telegram’ın planlarını ertelemesine yol açmıştı. Şimdiyse tüm bunlar geride kalmış üzere görünüyor.

Telegram’daki kripto cüzdan, ABD üzere birtakım ülkelerde kullanılamayacak

BTC Piyasası: Telegram'a Kripto Para Cüzdanı Geliyor: İşte Birinci Bilgiler! 1

Telegram’ın kripto para cüzdanı özelliği ile ilgili dikkat çeken konulardan bir tanesi, bu cüzdanın ABD üzere birtakım ülkelerde kullanılamayacak olması. Bunun nedeni, ABD’nin son devirlerde kripto para piyasalarına “takık” olması. Binance ve Coinbase üzere dev borsalara bile açılan davaları göz önünde bulunduran Telegram, kendini riske atmamak için böyle bir karar almış üzere görünüyor.

Ne işe yarayacak?

Bir anlık iletileşme uygulamasının neden kripto cüzdan dayanağına sahip olduğunu sorgulamış olabilirsiniz. Şöyle ki Telegram, dünyanın en büyük kripto para topluluklarından kimilerine mesken sahipliği yapıyor. İşte yapılan entegrasyon, kullanıcıların çok süratli bir biçimde kripto para transferi yapabilmelerini sağlayacak. Ayrıyeten satın alınan kripto varlıklar tekrar bu cüzdanda saklanabilecek. Telegram, bu türlü bir atılım ile bölümdeki varlığını güçlendirmiş olacak.

Telegram entegrasyonu, Toncoin (TON) fiyatlarına olumlu yansıdı

BTC Piyasası: Telegram'a Kripto Para Cüzdanı Geliyor: İşte Birinci Bilgiler! 2

Telegram entegrasyonu, TON blok zincirinin mahallî para ünitesi Toncoin’e (TON) yaradı. Haberler servis edilmeden önce 1,78 dolar seviyelerinde süreç gören TON, haberlerin duyulması ile yüzde 11 civarı pahalanarak 1,95 dolar düzeyine ulaştı. Bitcoin’in meyyit taklidi yaptığı şu günlerde bu türlü bir yükseliş, TON yatırımcısının yüzünü güldürmüş oldu.

Bu içerik yatırım tavsiyesi kapsamında bedellendirilemez.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap