Telegram Kripto Botları (Trading Bots) nedir, nasıl kullanılır?

Telegram Kripto Botları (Trading Bots) nedir, nasıl kullanılır?

Paylaş
BTC Piyasası: Telegram Kripto Botları (Trading Bots) nedir, nasıl kullanılır?

Telegram kripto botları, merkezi olmayan kripto para borsalarına bağlanır ve evvelden tanımlanmış kurallara nazaran alım satımları yürütür. Ekseriyetle kullanımları fiyatsız olsa da ufak bir süreç fiyatı alınabilir.

Telegram Kripto Botları nedir?

Telegram botları, kullanıcıların yatırım ve fiyat denetimi üzere misyonları otomatikleştirmelerine yardımcı olabilecek iletileşme platformu Telegram’da kullanıcı tarafından programlanan uygulamalardır. En uygun bilinen Telegram botlarından biri, bir satın alma yapıldığında Telegram kümelerine ikazlar gönderen Bobby Buy Bot’tur.

Telegram botları çok çeşitli fonksiyonları kapsar ve botlar size NFT fiyatları, takip cüzdanları ve çok daha fazlası hakkında aktüel bilgiler verebilir.

Son birkaç ayda ise Telegram kripto botları dalgası patladı. 23 Mayıs 2023’te DEX Bot Sectors tokenlarının toplam piyasa pahası 5,5 milyondu. İki aydan biraz daha uzun bir mühlet sonra, 25 Temmuz’da, toplam piyasa pahası şimdiden 25 kattan fazla artarak 139 milyonluk bu tarihe kadarki toplam piyasa kıymetini aştı.

BTC Piyasası: Telegram Kripto Botları (Trading Bots) nedir, nasıl kullanılır? 1

Telegram Kripto Trading Botları nasıl çalışır?

Birçok kullanıcı, kolaylıkları ve verimlilikleri nedeniyle Telegram trading botlarını sever. Örneğin, en tanınan ticaret botu olan Unibot, Uniswap’te son derece süratli takaslar yapmak için tasarlanmıştır. Web sitesine nazaran Unibot, klasik web sitesi Uniswap’teki süreçlerden 6 kat daha süratli süreç gerçekleştirebilir.

Bilgisayarınızı açmak, cüzdanınızı web sitesine bağlamak ve süreçleri onaylamak yerine, tek yapmanız gereken token’ın kontrat adresini kopyalayıp yapıştırmak ve token’ı satın almak için sohbet olarak göndermek. Bu sıkıntısız süreç, kullanıcıların kolay bir telgraf komutuyla alım satım yapmasını son derece kolaylaştırır.

Telegram Trading Bots Özellikleri

Her bot birbirinden farklı fonksiyonlara sahipken, ekseriyetle birebir temel süreçleri yürütürler. Bu fonksiyonlar ise şunları içerir:

Token’ları verimli bir biçimde al ve sat

Mesajlaşma platformuna meselesiz bir formda entegre edilen CA’yı kopyalayıp sohbete yapıştırarak süratli bir biçimde coin satın alabilirsiniz. Birçok bot, yatırımınızda ne kadar yükseldiğiniz yahut düştüğünüz konusunda size canlı güncellemeler sağlayan bir yenileme fonksiyonuna de sahip olacaktır. Ayrıyeten süreçleri evvelden onaylayıp imzalayabildiğiniz için bot üzerinden tokenlerinizi süratli bir halde satabilirsiniz.

“Zararı durdur” ve “kar al” emirleri

Kullanıcılar ayrıyeten, coin muhakkak bir fiyata ulaştığında botun süreçleri otomatik olarak gerçekleştireceği “zararı durdur” ve “kar al” buyrukları ayarlayabilir. Bu özellik, kullanıcılar ticaret tecrübesini otomatikleştirebildiği ve süreçlerin yürütülmesi için çevrimiçi olmaları gerekmediği için son derece faydalı olabilir.

Anti-rug özellikleri

Botların birçok ayrıyeten anti-rug özelliklerine sahiptir. Token geliştiricisi token’ı çekme teşebbüsünde bulunursa, bot mempool’da bekleyen süreci algılayabilir ve likidite çekilmeden evvel durumu tasfiye etmek için daha süratli bir satış süreci gerçekleştirebilir.

HoneyPot denetim özellikleri

Anti-rug özelliklerine benzeri halde bot, bir token geliştiricisi tarafından gelen berbat niyetli süreçleri tespit edebilir. Gelen süreç tokeni satmayı imkansız hale getirirse bal küpüne dönüştürürse bot bal küpü haline gelmeden çabucak durumu tasfiye eder.

Çoklu Cüzdan Sniping

Token’lardaki kişisel cüzdan kısıtlamalarını atlamak için, kullanıcılar botu birebir anda birden fazla cüzdanla sniping yapmak için kullanabilirler. Örneğin, bir kullanıcı beş çoklu cüzdanla bir tokeni snipe ederse, bot beş cüzdanın her birinde birebir süreci gerçekleştirecektir. Bu, ekseriyetle token geliştiricileri tarafından akıllı kontrata kodlanan azamî cüzdan boyutu üzere kısıtlamaları atlamak için yapılır.

Likidite Sniping

Telegram ticaret botları ayrıyeten, bot likiditenin eklendiğini tespit ettiğinde bir satın alma buyruğunu yürüten bir otomatik sniping biçimi olan likidite sniping de yapabilir. Botlar ekseriyetle satın alma süreçlerini, geliştiricinin süreçleriyle birebir gaz ayarlarıyla gönderecek biçimde programlanır ve likidite ekler, böylelikle satın alma süreci, geliştiricinin sürecinden çabucak sonra tıpkı blokta gerçekleşir.

BTC Piyasası: Telegram Kripto Botları (Trading Bots) nedir, nasıl kullanılır? 2

Telegram Kripto Botlarını kullanmanın riskleri

Bu botları kullanmaya başlamak için öncelikle cüzdanınızı yapılandırmanız ve Telegram botlarına bağlamanız gerekir, böylelikle bot sizin isminize alım satım yapabilir. Telegram trading botları, hesabınıza erişimi sildiğini argüman etse de, bunu bilmemizin kesin bir yolu yoktur ve bu Telegram botlarının cüzdanınıza bir halde erişimi olabilir.

Telegram ticaret botları muhakkak uygun olsa da, oluşturabilecekleri mümkün güvenlik ödünleşimlerini not etmek her vakit kıymetlidir. İnançta olmak için, kullanıcılar bota farklı bir cüzdan bağlamak ve sadece kullandıkları ölçüde transfer yapmak isteyebilirler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap