Teksas Eyaleti, Kripto Konusunda Adım Attı

Teksas Eyaleti, Kripto Konusunda Adım Attı

Paylaş
BTC Piyasası: Teksas Eyaleti, Kripto Konusunda Adım Attı

ABD‘nin Teksas eyaletinin milletvekilleri, Haklar Bildirgesi‘ne kripto para ünitelerini eklemek için oy kullandı.

Kripto para ünitelerinin ve dijital varlıkların son zamanlardaki benimsenme oranları, ülkelerin de bu kesime girişini hızlandırdı. Bilhassa kripto para üniteleri, Bitcoin‘in etrafında yaşadığı yükselişler ile milyonlarca yatırımcı çekmeyi başardı.

Tüm bu gelişmelere, ABD‘nin Teksas eyaleti de dahil oldu. Eyalette, Haklar Bildirgesi’nde değişiklikler yapıldı. Bu değişiklikte, kripto para üniteleriyle ilgili değerli ayrıntılar eklendi.

Teksas Eyaleti, Kripto Para Ünitelerini Oyladı

ABD’nin Teksas eyaletinde kripto para ünitesi ayrıntısı dikkat çekti. ABD’nin kripto para üniteleri konusundaki baskılayıcı ve tutucu hallerine karşın, eyaletlerden kripto ayrıntısı gelmeye devam ediyor.

BTC Piyasası: Teksas Eyaleti, Kripto Konusunda Adım Attı 1

Son olarak Teksas, bireylerin kripto para ünitelerine sahip olma, elde tutma ve kullanma hakkını tanıyan yeni bir kararı yasalaştırdı. Eyaletin milletvekilleri, Haklar Bildirgesi üzerinde değişiklik yapmak ve kripto konusunu netleştirmek için oylama yaptı. Bu oylamadan, 139 kabul oyu çıktı. Yalnızca iki kişi, Haklar Bildirgesi‘ne kripto para ünitelerinin dahil edilmesini istemedi.

Yapılan oylamaya nazaran, Teksas’ta, kripto para ünitelerinin şahısta kalması hükümet tarafından engellenemeyecek ve yasaklanamayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap