Team Paribu ve Gereksinim Haritası Hatay’da spor alanı inşa etti

Team Paribu ve Gereksinim Haritası Hatay’da spor alanı inşa etti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Team Paribu ve Gereksinim Haritası Hatay’da spor alanı inşa etti

Paribu‘nun bünyesinde bulunan Team Paribu, Muhtaçlık Haritası ile birlikte Hatay’daki Konteyner Hayat Alanı’nda çocuklar ve gençler için spor alanı inşa etti.

Paribu’nun çatısı altında yer alan Team Paribu, toplumsal yaşama yarar sağlama gayesiyle çalışmalarını devam ettiriyor. Team Paribu, Gereksinim Haritası ile birlikte yürüttüğü Team Paribu Seninle projesi ile zelzele bölgesine dokunuyor. Team Paribu ve İhtiyaç Haritası, Hatay’da 400 çocuk ve gencin faydalanabileceği spor alanı inşa etti.

Team Paribu ve Muhtaçlık Haritası, Hatay’da gençlere ve çocuklara dokundu

Paribu’nun çatısı altındaki Team Paribu, Team Paribu Seninle Spor Alanları projesi kapsamında zelzele bölgesindeki birinci spor alanı Hatay’da inşa edildi. Team Paribu, bu çalışmayı Gereksinim Haritası ile birlikte yürüttü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Team Paribu ve Gereksinim Haritası Hatay’da spor alanı inşa etti 1

Team Paribu ve İhtiyaç Haritası‘nın birlikte yürüttüğü Team Paribu Seninle projesi, 6 Şubat‘ta gerçekleşen zelzele felaketi sonrasında sarsıntı bölgesini odağına aldı. Bu kapsamda proje, sarsıntı bölgesinde bulunan çocuk ve gençlerin spor ile birlikte güzelleşmesini sağlamak maksadıyla çalışmalar yürütmeye başladı. Eda Fazilet önderliğinde Team Paribu atletlerinin da projede katkısı epeyce fazla.

7 Ağustos’ta Team Paribu proje grubu, Team Paribu atletlerinden A Ulusal Bayan Voleybol Grubu kaptanı Eda Fazilet ve ulusal cimnastikçi Ahmet Önder’in iştirakiyle Konteyner Hayat Alanı’ndaki spor alanının açılışı gerçekleşti. Bu proje ile yaklaşık 400 çocuk ve gencin, sporun düzgünleştirici gücünden faydalanması bekleniyor.

Proje kapsamında çocuklar ve gençler spora erişebilecek

Paribu’nun bünyesindeki Team Paribu‘nun yürüttüğü proje kapsamında, 6 ila 18 yaş ortasındaki yaklaşık 400 çocuk ve genç ömür alanları içerisinde spor faaliyetlerine erişebilecekler.

İlerleyen devirlerde ayrıyeten, Klinik Spor Psikoloğu Berceste Şeber de aileler, çocuklar ve gençlerle görüşmeler düzenleyecek. Öteki taraftan Team Paribu sporcuları da alana ziyaret gerçekleştirecek.

Yasin Oral, takviyelerin devam edeceğini belirtti

Team Paribu Spor Alanı’nın açılışı öncesinde konuşma gerçekleştiren Paribu CEO’su Yasin Oral, proje hakkındaki görüşlerini şu halde aktardı:

Depremin üzerinden tam 6 ay geçti. Birinci günden beri Paribu olarak, bölgeye ve bölgedeki insanların gereksinimlerine yönelik farklı alanlarda dayanak çalışmaları yürütüyoruz. Muhtaçlık Haritası ile birlikte yürüttüğümüz Team Paribu Seninle projemizde de bu sene tüm odağımızı zelzele bölgesine yönelttik. Bugün Hatay’da çocuk ve gençlerin yarar sağlayabileceği Konteyner Hayat Alanı’nda çok maksatlı spor alanını açılışını gerçekleştirmenin memnunluğunu yaşıyoruz. İlerleyen günlerde de farklı alanlardaki dayanaklarımıza devam edeceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap