Tayland Bitcoin İşletmelerini Geliştirmek İçin Kripto Düzenlemelerini Yeniden Ele Alıyor

Tayland Bitcoin İşletmelerini Geliştirmek İçin Kripto Düzenlemelerini Yeniden Ele Alıyor

Paylaş
Tayland Bitcoin İşletmelerini Geliştirmek İçin Kripto Düzenlemelerini Yeniden Ele Alıyor

Kriptokoin – Piyasada son  48 saatte meydana gelen 20 milyar dolarlık çöküşe rağmen, kripto para endüstrisinin çeşitli ulusların ilgisini çekmeye devam ettiğini bir acemiye açıklamak zor olurdu.

Çin, blockchain teknolojisine olan desteğini açıkladıktan sonra, bir başka Asya ülkesi kripto konusundaki tutumunu yeniden değerlendirmek için adımlar atıyor.

Son gelen haberlere göre, Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, dijital varlık düzenlemelerini gelecek yılın başlarında yeniden yapılandırmaya hazırlanıyor. Yeniden değerlendirmenin amacının, yatırımcıların sermayesini gereksiz yere zarar vermeden ve tehlikeye atmadan ülkedeki kripto varlıklarının büyümesini tamamlamak olduğu ifade ediliyor.

Engeller Ortadan Kalkacak

Thai SEC genel sekreteri Ruenvadee Suwanmongkol, komisyonun dijital para birimleri için istenmeyen herhangi bir engeli ortadan kaldırmak istediğini belirterek şu ifadelere yer veriyor:

“Regülatör, piyasa ortamına uygun kural ve düzenlemeleri uygulamak için esnek olmalı. Örneğin, yasalar modası geçmiş olmamalı ve özellikle yeni dijital varlık ürünleri için pazarın ihtiyaçlarına cevap vermeli ve küresel pazarla rekabet edebilmeli. Olası engelleri araştırmamız gerekiyor. ”

Halen, 14 Mayıs 2018’de yürürlükte olan kraliyet kararnamesi, dijital borsalar ve ICO portalları gibi token portal servis sağlayıcılarının sunduğu  dört tür dijital varlığı listeledi. Ancak, ICO portallarının öncelikle piyasaya sürülmeden önce SEC tarafından onaylanması gerekiyordu.

Lisansa Başvurular

Genel Sekreter, ayrıca, çeşitli firmaların token ihracatçı lisansına başvurması için artan bir ilginin olduğunu ortaya çıkardı.

Ayrıca, beş şirkete zaten dijital varlık borsası lisansı verildiğini de ekledi. Tanınan borsalardan ikisi, yazının yazıldığı sırada aktif faaliyet gösteren Bitkub Online Co. Ltd. ve Satang Pro Corporation.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap