Tasfiye dataları uzun vakit sonra şaşırttı!

Tasfiye dataları uzun vakit sonra şaşırttı!

Paylaş
BTC Piyasası: Tasfiye dataları uzun vakit sonra şaşırttı!

Bir müddettir düşüş trendinde olan Bitcoin (BTC), kısa müddette yüzde 6’dan fazla artış göstererek “short” istikametli süreçleri sarstı.

31.800 dolardan beri neredeyse daima düşüş istikametli hareket eden BTC, geçtiğimiz saatlerde 25.300 dolardan 26.825 dolara gelerek yüzde 6,10 artış sergiledi. Kısa vadede birikmiş olan short istikametli durumlar, BTC’nin bu atağıyla birlikte sallandı. Son 24 saatte 84,42 milyon dolarlık süreç tasfiye oldu. Bu süreçlerin 61,18 milyon dolarlık kısmını short, 23,24 milyon dolarlık kısmını ise long istikametli süreçler oluşturdu.

BTC Piyasası: Tasfiye dataları uzun vakit sonra şaşırttı! 1

SUI, SOL ve XRP listenin başında geldi

BTC ve ETH’den sonra en fazla tasfiye verisi SUI (2,41 milyon dolar), SOL (1,86 milyon dolar) ve XRP’den geldi. Vadeli süreçlerdeki sert fiyat hareketleriyle ön plana çıkan SUI, tekrardan kendini gösterdi. Listenin üst sıraları haricindeki dikkat çeken kripto paralar ise BNB, LTC, DOGE ve ADA oldu.

Son 24 saatte en fazla likidasyon OKX borsasından 30,53 milyon dolar ile geldi. Bu tasfiyelerin yüzde 67,88’lik kısmını short taraflı süreçler oluşturdu. Binance’te ise 27,14 milyon dolarlık sürecin likiditesi alındı. Bitmex ise öteki borsalara tam aksisi bir oranla karşımıza çıktı. Birçok borsada short taraflı süreçler tasfiye edilirken, Bitmex’te ise bu data yüzde 61,55 oranında long taraflı süreçler halinde yer aldı.

BTC Piyasası: Tasfiye dataları uzun vakit sonra şaşırttı! 2

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap