Tarihi Model Belirledi: Bitcoin Bu Tarihte ATH Görebilir!

Tarihi Model Belirledi: Bitcoin Bu Tarihte ATH Görebilir!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tarihi Model Belirledi: Bitcoin Bu Tarihte ATH Görebilir!

Uzmanlar başkan kripto para ünitesi Bitcoin (BTC) fiyatı için tarihî modellere dikkat çekiyor. Bununla bir arada tarihî modeller, Bitcoin için bu tarihte ATH düzeyine işaret ediyor! İşte detaylar…

Bitcoin tarihi modeli BTC fiyatı hakkında ne gösteriyor?

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere başkan kripto para ünitesi Bitcoin (BTC), Amerika Birleşik Devletleri bankacılık krizi üzere faktörlerden yenilenen takviye almasına karşın, son haftalarda değerli 30.000 dolarlık fiyat düzeyini aşmakta zorlanıyor. Piyasa bedeli bakımından önder kripto cansız bir performans sergilerken, piyasa analistleri bir sonraki fiyat yörüngesini, bilhassa de bir sonraki tüm vakitlerin en yüksek düzeyiyle ilgili olarak yakından izliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarihi Model Belirledi: Bitcoin Bu Tarihte ATH Görebilir! 1

Özellikle, 13 Mayıs’ta Twitter’da paylaşımlarda bulunan tanınmış kripto analisti @El_crypto_prof, Bitcoin’in fiyat hareketinin çoklukla parabolik bir ralliye yol açan daha yüksek yüksekler ve daha yüksek düşükler modelini izlediğini öne sürdü. Bu, kripto para ünitesinin kıymeti arttıkça daha da süratli yükselme eğiliminde olduğu ve üstel büyümeyle sonuçlandığı manasına geliyor. Analist, bu modele dayanarak Bitcoin’in 2025’ten evvel tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşabileceğini öne sürdü. Bunun nedeni uzman isme nazaran, kripto para ünitesinin son birkaç aydır daima olarak bir dizi daha yüksek düşük düzeyler sergilemesi. Bu da yeni bir yüksek zirve oluşturma yolunda olduğunu gösterebilir.

https://twitter.com/el_crypto_prof/status/1657322490371137537

Bitcoin fiyatını gelecekte etkileyecek faktörler neler?

Uzmanlar, tarihi modellerin yanı sıra Bitcoin için yaklaşan yarılanma ve yeni bir tüm vakitlerin en yüksek düzeyi için potansiyel bir temel olarak muhtemel düzenleyici netlik üzere faktörlere de güveniyor. Son rekor 2021’in sonlarında, kripto paranın neredeyse 69.000 dolara ulaşmasıyla kırılmıştı. Öte yandan Bitcoin’in Nisan ortasından bu yana 30.000 dolar düzeyinin üzerindeki yararlarını koruyamadığını belirtmek gerekiyor. Kripto para piyasalarındaki düşük likiditenin yol açtığı dalgalanma nedeniyle 12 Mayıs itibariyle kripto para Mart ortasından bu yana en düşük süreç düzeyini görerek 27.000 doların altına geriledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarihi Model Belirledi: Bitcoin Bu Tarihte ATH Görebilir! 2

Bitcoin’deki yenilenen kayıplar, bölümde artan düzenleyici incelemelere de bağlanabilir. Kısa bir mühlet evvel Bitcoin madencisi Marathon Digital, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) bir mahkeme celbi aldı ve ilgili taraf süreçleri yoluyla Federal Menkul Değerler Maddelerinin mümkün ihlallerine ait kaygıları artırdı. Bu gelişme, halka açık madencilik şirketi için belirsizlik yarattı. Bitcoin yeni bir rekor kırmaya çalışırken, kripto topluluğu önümüzdeki haftalarda mümkün bir fiyat düşüşü öngörüyor. Raporlara nazaran,yüzde 82 tarihî doğruluk oranına sahip bir kripto topluluğu, Bitcoin’in 31 Mayıs’ta muhtemelen 24.753 dolara düşeceğini ve bu düzeyden süreç göreceğini öngörüyor.

BTC fiyatı için teknik göstergeler

Anlık olarak Bitcoin 26.801 dolardan süreç görüyor. Bu da yüzde 1.6’lık bir yükselişe işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarihi Model Belirledi: Bitcoin Bu Tarihte ATH Görebilir! 3

BTC’nin teknik tahliline bakıldığında düşüş eğiliminin hakim olduğu görülüyor. TradingView’den elde edilen bir günlük göstergelerin incelenmesine nazaran, önerilen hassaslık 11’de “sat” halinde Hareketli ortalamalar 9’da “sat” hissiyatına işaret ederken, osilatörler 8’de nötr durumda.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tarihi Model Belirledi: Bitcoin Bu Tarihte ATH Görebilir! 4

Bir başka yandan Bitcoin 27.000 dolarlık dayanak düzeyini aşmaya çalışarak 30.000 dolar düzeyini geri kazanması için potansiyel olarak alan yaratıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap