Tarihi Bitcoin Göstergesi Düşüşe Geçti! Ralli Mi Yoksa Selloff Mu Geliyor?

Tarihi Bitcoin Göstergesi Düşüşe Geçti! Ralli Mi Yoksa Selloff Mu Geliyor?

Paylaş
Tarihi Bitcoin Göstergesi Düşüşe Geçti! Ralli Mi Yoksa Selloff Mu Geliyor?

Kriptokoin.com – Boğalar şu anda günlük olarak en düşük seviyeden yükselmeye çalıştığından Bitcoin’in fiyatı son 3 gün içinde oldukça kararsız. Boğalar zaten iki büyük çöküş yaşadı, ancak ayılar da fiyatı baskılamaya devam etmiyor. Boğalar günlük grafikte 12 dönemlik EMA seviyesinin üzerine çıkmaya çalışıyor, ancak popüler bir teknik analist olan Lorenzo Stroe’ye göre, 4 saatlik grafik şu anda BTC’nin eğilimi için anahtar görevi görüyor. Analiste göre, günün en düşük seviyesini doğrulamak için boğaların 4 saatlik grafikte yukarı yönlü bir trend belirlemesi gerekir. Günlük işlem hacmi düşmeye devam ediyor, ancak analiste göre MACD günlük grafikte yükselişe geçti.

Kilit Bitcoin göstergesi olan MACD düşüşe geçti! Şimdi ne olacak?

Analiste göre aylık MACD ise düşüşe geçti, ancak ayın sonuna veya büyük ve belirleyici bir çöküşe kadar eğilim doğrulanmayacak. Omkar Godbole’ye göre, düşük MACD cross, bazı yatırımcıların düşündüğü kadar kötü değil. Omkar Godbole ayrıca -Bitcoin kısa bir süredir düşüş eğiliminde olsa da- Bitcoin satıcılarının tükenme belirtisinin bulunduğunu da belirtiyor. Örneğin, Bitfinex’teki short’lar gerçekten düşük kalıyor.

Bitcoin fiyatlarının ana göstergesi düşüşü yansıtıyor, ancak BTC’nin yıllık getirisi hala %100’ün üzerinde. MACD göstergesi gecikmeli bir göstergedir. Bu, yaklaşmakta olan piyasa hareketlerini tahmin etmek için en iyi yol olmadığı anlamına gelir.  MACD cross’un görüldüğü son kez, Haziran ayında, Bitcoin neredeyse boğa hareketinin zirvesinde 13.700 dolara ulaştı. Eğer bir yatırımcı bu boğa çaprazını alım için bir gösterge olarak kullansaydı, Bitcoin düşüş trendine bir ay sonra başladığı için, yatırıma başladığından bu yana çok para kaybederdi.

Lorenzo Stroe: Bitcoin’de büyük bir hareket ufukta!

Lorenzo Stroe’ye göre, MACD gelecekteki fiyat eğilimini tahmin etmek için en iyi gösterge değil. Bununla birlikte, işlem hacmi, bir dijital varlığın bir molaya yakın olup olmadığını (yukarı veya aşağı yönde olup olmadığını) gösterebilir. Bitcoin’in işlem hacmi 2019’un ilk yarısında hızlı bir şekilde arttı, ancak daha sonra neredeyse tüm borsalarda yavaşladı.

Bu Lorenzo Stroe’ye göre, büyük bir hareketin gerçekleşmeye yakın olduğunu ancak gerçekleşmeden önce hala birkaç ay daha sürebileceğini gösteriyor. Bitcoin’le ilgili diğer önemli haberler için “Bitcoin, Ripple ve Ethereum Şahlandı! Bu İki Neden Fiyatları Pump’lıyor” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap