Tarihi Bitcoin Balinaları Uyandı! Sıradaki Atılım Ne?

Tarihi Bitcoin Balinaları Uyandı! Sıradaki Atılım Ne?

Paylaş
BTC Piyasası: Tarihi Bitcoin Balinaları Uyandı! Sıradaki Atılım Ne?

Bitcoin’in (BTC) birinci günlerinden en az dört cüzdan tekrar etkin hale geldi. Bu yatırımcılar yıllarca rastgele bir süreç yapmadı ve muhtemel bir satış Bitcoin üzerinde baskı kurabilir.

Bitcoin balinaları ani cüzdan hareketleriyle kripto yatırımcılarını korkuttu

Elinde büyük ölçüde Bitcoin bulunan balinalar tekrar hayat belirtileri gösteriyor. Bu yatırımcılar, kripto cüzdanlarında büyük ölçüde coin tuttukları için “balinalar” olarak bilinirler. Bakiyelerinin büyüklüğünden ötürü fiyat üzerinden direkt tesir sahibiler.

Verilere nazaran, en son 2012’de etkin olan bu türlü bir cüzdan hafta sonu 400’den fazla BTC taşıdı. Bu yaklaşık 11 milyon doların tek kişinin denetiminde olduğu manasına geliyor. Bitcoin balinası daha sonra, 360 Bitcoin’i bir cüzdana ve 40 Bitcoin’i başka cüzdanlara taşıdı. Balina, 2012’de 900 Bitcoin satın almış ve o vakitten beri birinci yatırımdan yaklaşık %40.000 yarar elde ederek varlığı elinde tutmuştu.

BTC Piyasası: Tarihi Bitcoin Balinaları Uyandı! Sıradaki Atılım Ne? 1

Balina hareketliliği, son birkaç hafta içinde büyük ölçülerde BTC ve ETH taşıyan başka birkaç balinanın akabinde geldi.

Başka bir balina, 10 yıl hareketsiz kaldıktan sonra Nisan ayının başlarında 279 BTC taşıdı. Balina, fiyatın 12-195 dolar ortasında dolaştığı 2012 ile 2013 yılları ortasında 1.128 Bitcoin topladı. Yatırımı artık 31 milyon dolar bedelinde.

Ethereum balinaları da tekrar etkin hale geliyor

Geçen hafta, Ethereum’ın ICO’suna katılan bir yatırımcı, sekiz yıllık hareketsizliğin akabinde 1 ETH’yi öteki bir cüzdana taşıdı. Cüzdan, ICO’da her biri 0,31 dolardan satın alınan 2.356’dan fazla ETH tutuyordu. Artık yatırımı 4 milyon doların üzerinde.

Bitcoin için sırada ne var?

BTC’nin %10 düştüğü geçen haftanın akabinde, hassaslık sıfırlanıyor ve yatırımcılar 25.000 dolardaki kilit dayanakları izliyor. Tıpkı vakitte, piyasanın sıhhati konusunda büyük bir fikir ayrılığı kelam konusu. Kimileri yükselişin bir sonraki basamağının köşede olduğunu öngörüyor.

Sıradaki gelişmelerde, 27 Nisan’dan itibaren, ABD’den şu anda cansız olan riskli varlıklar için bir volatilite patlaması sağlayabilecek yeni datalar ortaya çıkacak.

BTC Piyasası: Tarihi Bitcoin Balinaları Uyandı! Sıradaki Atılım Ne? 2

ABD gayri safi yurt içi hasıla ve işsizlik müracaatları, PCE Endeksi’nin Mart baskısından evvel gelecek. İkincisi, Fed tarafından enflasyonla ilgili ipuçları için keskin bir formda izlenecek.

Ayrıca, bir hafta sonra Fed, faiz oranlarını ne kadar artıracağına yahut hiç yükseltmeyeceğine karar verecek. FedWatch Tool’a nazaran, Fed’in Mayıs ayı başlarında faiz oranlarını %0,25 artırması için %87 baht var.

Bitcoin, likidite taramasında aksine dönecek

Bazı Bitcoin analistlerinden optimist bir yaklaşım, boğa koşusuna devam etmek için taban düzeylere göz dikti. Uzmanlar, Bitcoin’in 200 haftalık MA’sını yaklaşık 25.850 dolardan geçme potansiyeli olan 26.000 dolar ortasındaki bir alana vurgu yapıyor.

Popüler kripto analisti Michaël van de Poppe, “Bitcoin burada hala yatay hareket ediyor” diyor. Bu da bir kere daha tabanı süpürüp sonra bilakis dönebileceği manasına geliyor. Hala önümüzdeki birkaç gün içinde uzun sürmesini bekliyorum” dedi.

BTC Piyasası: Tarihi Bitcoin Balinaları Uyandı! Sıradaki Atılım Ne? 3

Bu ortada tanınan trader Jelle, düzeltmenin en kötüsünün geride kaldığı görüşünde. Jelle, Şubat ayındaki BTC fiyat hareketiyle benzerlikler görüyor. Lakin RSI’daki yükseliş sapması sayesinde olumlu bir kırılma bekliyor. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Bitcoin fiyatı şu anda 27,200 dolar civarında konsalide oluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap