Tanınan Şirket, SHIB ve Bu 5 Altcoin’i Sepetine Ekliyor!

Tanınan Şirket, SHIB ve Bu 5 Altcoin’i Sepetine Ekliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Şirket, SHIB ve Bu 5 Altcoin’i Sepetine Ekliyor!

Dogecoin, SHIB, Bitcoin ve diğer 3 altcoin projesi ABD’li canlı televizyon hizmeti Sling TV’nin ödeme yöntemlerine eklendi. Popüler meme coin DOGE böylece, ödeme mekanizması olarak kabul eden işletmeler listesinde bir yenisine daha imza attı.

SHIB, DOGE, BTC, LTC ve BCH ile ödeme yapılabilecek

Sling TV, kaynaklara göre, Bitcoin ödemelerini kabul etmek için kripto servis sağlayıcısı BitPay ile bir ortaklık duyurdu. Bu, tüketicilerin akış hizmetine abone olmak için kripto para birimini kullanarak ödeme yapabilecekleri anlamına geliyor. Sling TV, ABD’de 2 milyondan fazla üyesi olan Dish Network’e ait bir yayın hizmetidir. Şirketin artık ödeme yöntemleri olarak Litecoin, Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Wrapped Bitcoin ve Shiba Inu alacağı anlamına geliyor. Ayrıca tümü USD ile sabitlenmiş stablecoin’ler olan GUSD, USDP, BUSD, DAI ve USDC de listeye ekleniyor.

Sadece mevcut kullanıcılar kripto ödeme seçeneklerine erişebilecek

Yeni üyelerin hizmete önce ABD doları kullanarak katılması gerektiğinden, kripto seçeneği yalnızca mevcut müşteriler tarafından kullanılabilir. Sonraki yenilemeler ise listedeki kripto para birimleri üzerinden yapılabilecek. Platformdan elde edilen bilgilere göre kullanıcılar aylık ödemeleri Bitcoin ile otomatik olarak yapamıyor. Bunun yerine, mevcut olanın süresi dolduğunda, manuel olarak geri ödeme yapmak zorunda kalacaklar. Sling TV, tüketicilerin kripto para birimini kullanarak satın alma konusunda ihtiyaç duydukları tüm bilgileri alabilecekleri bir yardım web sitesi de kurdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Şirket, SHIB ve Bu 5 Altcoin’i Sepetine Ekliyor! 1

Dogecoin ödeme yöntemlerinde en popüler kripto

Sayısız şirketin yanı sıra, Ocak ayının sonunda Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in McDonalds restoranlarında ödeme yöntemi olarak kabul edilmesi için aşağıdaki tweet’i atmıştı.

Tesla’nın ödeme listesine Dogecoin’in eklendiğini duyuran aşağıdaki Elon Musk tweet’i saatler içinde DOGE fiyatını %30 pump’ladı.

Kriptokoin.com olarak aktardığımız son gelişmelerde, Elektrikli araba devi Tesla’nın şarj istasyonlarının yakında DOGE’u ödeme olarak destekleyeceği yer alıyor. Bu arada, SpaceX’in de bu yönde bir adım atacağı kaynak kodunda tespit edilen Dogecoin ibareleriyle doğrulanıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap