Tanınan Meme Coin Projesi Wall Street Memes’in Ön Satışı 23 Milyon Dolara Ulaştı: Pekala Proje Neden Bu Kadar İlgi Gördü, Emniyetli mi?

Tanınan Meme Coin Projesi Wall Street Memes’in Ön Satışı 23 Milyon Dolara Ulaştı: Pekala Proje Neden Bu Kadar İlgi Gördü, Emniyetli mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Meme Coin Projesi Wall Street Memes’in Ön Satışı 23 Milyon Dolara Ulaştı: Pekala Proje Neden Bu Kadar İlgi Gördü, Emniyetli mi?

Yaklaşan boğa dönemi, kripto para dünyasında hareketlilikleri tetiklemişken, bilhassa kısa müddette yüksek gelir amacıyla kripto yatırımları yapmak isteyenler gözünü meme coinlere dikmiş durumda.

Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) üzere coinlerin geçtiğimiz yıllarda çizdiği grafikler ve yakaladıkları gündem yaratma güçleri sayesinde meme coinlere ilgi uygundan güzele arttı. Riskin de oldukça yüksek olduğu meme coin yatırımlarında bir projeyi erkenden keşfetmek ve treni kaçırmamak epeyce değerli. Son periyotta rakipleri ortasından sıyrılan ve öne çıkan projelerden biri ise Wall Street Memes (WSM).

Projenin ön satışı 23 milyon dolara ulaştı;

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Meme Coin Projesi Wall Street Memes'in Ön Satışı 23 Milyon Dolara Ulaştı: Pekala Proje Neden Bu Kadar İlgi Gördü, Emniyetli mi? 1

Son devirde giderek tanınan hale gelen ve yatırımcıların dikkatini çekmeye başlayan Wall Street Memes, ön satış sürecinde ve 23 milyon dolara ulaştı. Kısa mühlet sonra projenin ön satış süreci sona erecek, haliyle Wall Street Memes token satın almak isteyen yatırımcılar projeyi daha yakından inceliyor.

Peki Wall Street Memes tam olarak nedir, projenin temelleri neye dayanıyor?

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Meme Coin Projesi Wall Street Memes'in Ön Satışı 23 Milyon Dolara Ulaştı: Pekala Proje Neden Bu Kadar İlgi Gördü, Emniyetli mi? 2

Wall Street Memes, Reddit’te başlayan ve başta Wall Street olmak üzere dünya borsalarını karıştıran GameStop olaylarını temel alıyor. Hatırlarsanız GameStop olaylarında küçük yatırımcılar Reddit üzerinden yaratılan tesir ile GameStop’ın pay fiyatlarını birkaç hafta boyunca tırmandırmış, olay o periyotta büyük ses getirmiş; büyük yatırımcılara endeksli proje ve paylara bir cins karşı duruş sergilenmişti.

WSM de tam da bu duruma odaklanıyor; küçük yatırımcıların emsal bir mantıkla, daha planlı hareket etmelerini, bunu yaparken eğlenmelerini ve kazanmalarını hedefliyor.

Toplam arz 2 milyar adetle sınırlanan WSM, şu an sırf yakında sona erecek resmi ön satış yoluyla satın alınabiliyor ve rastgele bir büyük çaplı kripto para borsasında listelenmiyor.

Projenin bu kadar ilgi görmesinin en büyük sebepleri, üstte saydıklarımızın yanında toplumsal medya gücü ve Elon Musk ile Twitter (X) üzerinden girdikleri etkileşim. Bildiğiniz üzere Musk, bilhassa mevzu meme coin projeleri olunca sık sık karşımıza çıkan bir isim ve geçmişte DOGE üzere projelerle girdiği etkileşim bu projeleri yükselişe geçiren adımların başında gelmişti.

Her ne kadar artık Musk’ın tesiri o kadar büyük olmasa da, yeniden de azımsanmayacak bir tesirden bahsetmek yanlış olmaz.

Wall Street Memes’in mümkün eksileri neler, proje emniyetli mi?

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Meme Coin Projesi Wall Street Memes'in Ön Satışı 23 Milyon Dolara Ulaştı: Pekala Proje Neden Bu Kadar İlgi Gördü, Emniyetli mi? 3

Projeden bağımsız olarak başlamak gerekirse kripto para borsası zati genel çizgileriyle riski yüksek bir yatırım aracı. Bu riskleri güzel tahlil etmek, yatırım yapılacak projeleri dikkatli seçmek ve muhtemel senaryoları kestirebilmek gerekiyor.

Wall Street Memes de kendi içinde birtakım riskler taşıyor doğal ki. Öncelikle proje anonim, bu da gerektiğinde muhatap bulma konusunda bir sorun olabilir. Ayrıyeten şimdi resmî bir borsada listelenmemiş olması da görece bir risk kabul edilebilir. Bir de şimdilerde projeye güç katıyor üzere görünse de Musk’ın aksi istikamette bir açıklaması ya da etkileşimi projeye yönelik inancı etkileyebilir.

Olumlu taraflarına da bakacak olursak projenin küçük yatırımcıları harekete geçirmeye yönelik motivasyonu hayli güçlü, toplumsal medyayı etkin formda kullanıp kitlesinin gücünü ardına almayı başarıyor ve 23 milyon dolara ulaşan ön sipariş de itimat kazanmasını sağlıyor.

Önemli not: Bu içeriğimiz bilgilendirme maksatlıdır ve bir yatırım tavsiyesi değildir. Şayet Wall Street Memes token satın almak ve yatırımcıları ortasına katılmak isterseniz projeyi kesinlikle ayrıntılı incelemenizi, risk değerlendirmesi yapmanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap