Tanınan Kripto Borsası Güvenlik Açığını Kabul Etti! Telaşlar Artıyor

Tanınan Kripto Borsası Güvenlik Açığını Kabul Etti! Telaşlar Artıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan Kripto Borsası Güvenlik Açığını Kabul Etti! Telaşlar Artıyor

Merkezi olmayan kripto para borsası Balancer’dan bir haber var. Merkezi olmayan platformların güvenliğiyle ilgili süregelen zorluklara ait kaygıları artıran bir güvenlik açığıyla karşılaştı. Bu olay, yalnızca bir hafta evvel makul V2 havuzlarını etkileyen kritik bir güvenlik açığı hakkında yapılan evvelki uyarıyı takip ediyor.

Kripto Borsası Balancer’ın güvenlik sorunu ve endişeleri

Kripto borsası Balancer, makul V2 havuzlarıyla ilgili kritik bir güvenlik açığını ele aldı. Sonrasında hafta sonu bir güvenlik sıkıntısının ortaya çıktığını doğruladı. Bu durum, merkezi olmayan platformlarda kullanıcı fonlarını muhafazanın karmaşıklığı hakkında tartışmalara yol açtı.

BTC Piyasası: Tanınan Kripto Borsası Güvenlik Açığını Kabul Etti! Telaşlar Artıyor 1

Olaya cevap olarak kripto borsası Balancer, potansiyel riskleri en aza indirmek için hafifletme prosedürlerini üstlendi. Lakin kripto borsası, istismar gerçekleşmeden evvel etkilenen havuzları durduramadığını kabul etti. Eforlarına karşın, yetkisiz fon hareketleri kelam konusu. Başka taraftan Balancer grubu Pazar günü resmi açıklama yaptı. Buna nazaran “Balancer güvenlik açığıyla ilgili bir durumun farkındadır.” dedi. Açıklamada, “Azaltma prosedürleri riskleri büyük ölçüde azalttı. Fakat etkilenen havuzları duraklatamıyoruz.” sözü var.

Sorunun büyüklüğü ve yetkisiz işlemler

Başlangıçta, 22 Ağustos’ta birinci ihtar yayınlandığında Balancer‘ın toplam fonlarının yaklaşık %4’ünün risk altında olduğu tespit edildi. Mevzuyu çözme teşebbüslerine karşın, yetkisiz fon transferleri gerçekleşmeye devam etti. Bu güvenlik açığından kaynaklanan mali tesir hala belirsizliğini koruyor. Fakat, bir analist firması olan Cyvers’ın kurucusu ve CTO’su Meir Dolev durum tespiti yapıyor. Potansiyel olarak güvenlik açığıyla temaslı olarak kripto borsası Balancer havuzlarından yaklaşık 900.000 dolar kıymetinde fon aktarıldığını bildirdi.

BTC Piyasası: Tanınan Kripto Borsası Güvenlik Açığını Kabul Etti! Telaşlar Artıyor 2

Kripto para DAI stablecoin’i içeren toplam 979.000 dolar fiyatındaki süreçler, güvenlik açığından yararlanmaktan sorumlu bireye ilişkin olduğuna inanılan bir adrese kadar izlendi.

Merkezi olmayan platformların güvenliğinin sağlanması

Bu olay, merkezi olmayan platformlarda sağlam güvenlik tedbirlerinin sürdürülmesiyle ilgili süregelen zorlukların altını çiziyor. Kripto alanı gelişmeye devam ederken, kullanıcı fonlarının güvenliğini sağlamak en değerli öncelik olmaya devam ediyor. Buna nazaran Balancer durumu ele almak için adımlar atmış durumda. Fakat bu olay, merkezi olmayan ekosistemdeki potansiyel güvenlik açıklarını önlemek ve azaltmak için daima tetikte olmanın ve proaktif tedbirlerin gerekli olduğunu hatırlatıyor.

BTC Piyasası: Tanınan Kripto Borsası Güvenlik Açığını Kabul Etti! Telaşlar Artıyor 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Balancer’ın son güvenlik açığı, merkezi olmayan platformların güvenliğini sağlamanın zorluğunu gösteriyor. Ayrıyeten kullanıcı varlıklarını müdafaanın karmaşıklığını vurguluyor. Kripto sanayisi ilerledikçe, platformların mümkün güvenlik açıklarını ele alma konusunda proaktif davranmaları kıymetli. Başka taraftan kullanıcılara ve paydaşlara inançlı bir ticaret ortamını sağlamaları gerekiyor. Bu hususta borsaların kararlılıkları konusunda garanti vermeleri zarurî. Bu olay, inançlı ve daha dirençli bir merkezi olmayan ortamın oluşturulmasında kolektif gayretlerin değerini vurguluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap