Tanınan kripto analisti sürpriz Ethereum tahlilini paylaştı: “Hâlâ rakipsiz bir altcoin”

Tanınan kripto analisti sürpriz Ethereum tahlilini paylaştı: “Hâlâ rakipsiz bir altcoin”

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan kripto analisti sürpriz Ethereum tahlilini paylaştı: “Hâlâ rakipsiz bir altcoin”

Bir kripto analisti olan Mike Deutscher, en büyük altcoin olan Ethereum fiyatının yükselişe geçeceğini düşünüyor. Analistin, öncü altcoin’in üst taraflı hareket edeceğini düşünmesi için birkaç tane nedeni var. Ethereum şu anda Paypal Stablecoin ve Worldcoin üzere en büyük yeni projelerin tercihi.

Ethereum yükselişe geçebilir

Deutscher’a nazaran Ethereum’un büyümeye devam etmesinin en değerli nedenlerinden biri, Paypal Stablecoin ve Worldcoin üzere en büyük yeni projelerin tercihi olmasıdır. Yeni DApp geliştirme platformları mevcut olsa da ETH hâlâ büyük projeler için tercih edilen seçimdir.

Deutscher, ağ gelişmeye devam ederken ikinci katman tezinin popülerlik kazanmaya devam ettiğini belirtiyor. Yüksek TVL ve rastgele bir bölümün en kıymetli finansmanı olması, Deutscher tarafından tanımlandığı formuyla Ethereum’u ayıran birtakım faktörlerdir. ETH staking oranının yükselişte olduğunu ve Liquid Staking Türevlerinin (LSD’ler) büyümesine yardımcı olduğunu da yorumuna ekledi.

Analist, ETH toplam fiyat gelir düzeyinin Ethereum’u kripto kullanıcıları için alımlı kılacak kadar değerli olduğunu düşünüyor. Ona nazaran ETH için bu endeks, öteki tüm rakip protokollerin toplamından daha yüksek. ETH’nin devam eden deflasyonist akış göstergesinin de fiyatın yükselişine katkıda bulunduğuna inanıyor.

EIP4844 yükseltmesinin ağa gelişinin de Ethereum’un fonksiyonelliğini güzelleştirmesi bekleniyor. Bu, ikinci katman protokollerinde ödenen fiyatları kıymetli ölçüde azaltacaktır. Bu yüzden Deutscher, bunun ETH için değerli bir yükseltme olduğunu düşünüyor. Ayrıyeten daha fazla kullanıcı çekeceğine ve beğenilen altcoin’in benimsenme düzeyini artıracağına inanıyor.

Deutscher, NFT koleksiyonlarının ETH ağına daima olarak taşınmasının altcoin’in yükseliş hissiyatına katkıda bulunduğuna inanıyor. Birçok birinci katman protokolünün ETH’ye hakikat döndüğünü belirtti.

Kripto analisti, beğenilen altcoin’in SEC için inançlı bir durumda olmasının da kıymetli bir özellik olduğunu düşünüyor. Emtia Vadeli Süreçler Komitesi, Ethereum’u bir emtia olarak tanımladı ve düzenleyiciler, son davalarda onu bir menkul değer olarak isimlendirmedi.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap