Tanınan kripto analisti altcoin rallisi için iki değerli göstergeye işaret etti

Tanınan kripto analisti altcoin rallisi için iki değerli göstergeye işaret etti

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan kripto analisti altcoin rallisi için iki değerli göstergeye işaret etti

Investing.com – Toplumsal medyada yaptığı kripto para tahlilleriyle tanınan Michael van de Poppe, bugün paylaştığı gönderisinde altcoin’lerde bir trend dönüşü yaklaştığını argüman etti.

Michael van de Poppe, savını Bitcoin hakimiyetinin ve ETH/BTC grafiğinin son durumuna dayandırdı. Analist, kripto para piyasası geneline düşüş eğiliminin hakim olduğu bugünlerde kimsenin yükseliş beklemediğini lakin altcoin’lerin trend dönüşü için hazır olduğuna inandığını söyledi. Altcoin’lerin bir momentumu artışı kaydettiğine dikkat çeken Poppe, kimi kripto paralarda kırılımların başladığını söyledi.

Bitcoin hakimiyetinin geçmiş periyotlarda olduğu üzere halving öncesi devirde bir geri çekilme gerçekleştirdiğini söz eden Poppe, bunun halving’e 8 – 10 ay kala düşüşün devamı yerine altcoin’lerde bir yükseliş olarak yorumlanması gerektiğini söyledi. Başka yandan Bitcoin, Eylül ayında düşüşe devam etmesinin altcoin’leri de olumsuz etkileyeceğini kabul eden analist, birtakım düşüş periyotlarında BTC çiftlerinin üst hareket ettiğinin görüldüğü ve bu güç göstergesinin tekrarlanması durumunda altcoin’lerin bir kırılımın eşiğine ulaşacağına inanıyor.

En büyük altcoin olan Ethereum’un Bitcoin karşısındaki durumunu da kıymetlendiren Poppe, Bitcoin yarılanması öncesi ETH/BTC’nin yeni bir taban görme mümkünlüğünün yüksek olduğunu söylerken ve taban bölgeden süratli bir toparlanma geleceğine inanıyor. Ayrıyeten vadeli Ethereum ETF’sinin de onaylanacağına inanan analist, bu gelişmenin kıymetli bir katalizör olacağını savunuyor.

Sonuç olarak boğa piyasasının her vakit kimsenin beklemediği vakitlerde başladığını söyleyen Michael van de Poppe, başlangıcın yılın son çeyreği olabileceğini lisana getiriyor.

Kripto piyasasında son durum

Bitcoin, haftanın birinci gününde düşüş eğilimli görünümünü korurken 25.900 doların altını test ediyor. Ethereum ise bugün 1.630 dolara kadar geriledikten sonra son saatte bu bölgede istikrar bulmaya çalışıyor.

Piyasa genelinde düşük hacimli süreçler eşliğinde %5’in üzerinde kıymet artışıyla varlık gösteren yüksek sermayeli altcoin’ler ortasında RPL, SNX ve XLM var. LEO, RUNE ve GALA ise %5 bandında düşüşle son 24 saatte en çok gerileyen altcoin’lerin başında geliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap