Tanınan Bitcoin analisti, kripto para için beklenmedik bir bakış açısı sundu

Tanınan Bitcoin analisti, kripto para için beklenmedik bir bakış açısı sundu

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan Bitcoin analisti, kripto para için beklenmedik bir bakış açısı sundu

Investing.com – Bitcoin analistleriyle tanınan deneyimli yatırımcı Peter Brandt, bu sefer en büyük kripto para hakkında farklı bir yaklaşım benimsedi.

Peter Brandt, bir müddettir Bitcoin için dönüm noktası olarak görülen spot ETF durumu ve halving öncesi fiyat hareketliliğinin kripto piyasası için kıymetli bir tesire sahip olmayacağını sav etti. 

Analist, son gönderilerinde Bitcoin için 3 temel gelişmeyi öne çıkararak yorumunu paylaştı. Birinci olarak ABD’de spot Bitcoin ETF onayının genel görüşün bilakis ağır bir talep görmeyeceğini tez eden Brandt, halving tesirinin de zayıf kalacağını düşünüyor. Halving, Bitcoin arzını azaltan bir aktiflik olarak kripto parada fiyat artışını tetikleyen bir faktör olarak görülüyor. Ayrıyeten geçmiş bilgiler de bu tezi destekliyor. Lakin Brandt, piyasaların bu tıp olayları birinci basamakta göz arkası edeceğini düşünüyor.

Bitcoin ETF onayı durumunun Bitcoin talebini önemli oranda artıracağı görüşünü reddeden Brandt, piyasayı denetim eden büyük şirketlerin şimdiden bunun tedbirini aldığını düşünüyor. 48 yıllık ticaret geçmişinde piyasaların olayları gerçekleşmeden fiyatladığını çok kez gördüğü söyleyen deneyimli analist, “beklentiyi al gerçekleşeni sat” tezini hatırlattı. Peter Brandt, böylelikle bu yaklaşımıyla mümkün bir ETF onayıyla oluşacak spekülatif hareketi de reddetmiş oldu.

Peter Brandt, Bitcoin’e yönelik son görüşünde en büyük kripto paranın öteki piyasalarla korelasyonunun değersiz olduğunu tez etti. Bitcoin’in besin zincirinin zirvesinde olduğunu söyleyen Brandt, tek değerli faktörün bu olduğunu savundu.

Bitcoin, geçen ay BlackRock’ın ETF başvurusunu duyurmasıyla 30.000 dolar bandına hakikat süratli bir yükseliş kaydetti. Akabinde 31.000 dolara yanlışsız ataklar zayıf kalırken Bitcoin, bu hafta daha çok yatay pozisyonunu aşağı istikametli bozacak fiyat hareketine sahipti.

Peter Brandt, genel görüşün bilakis oluşabilecek fiyat hareketine karşı farklı bir bakış açısı sunarken bir nevi kripto para yatırımcılarını yüksek beklentiler konusunda uyarıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap