Tanınan analist, Ethereum’da bir rahatlama rallisi olacağını öngörüyor

Tanınan analist, Ethereum’da bir rahatlama rallisi olacağını öngörüyor

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan analist, Ethereum’da bir rahatlama rallisi olacağını öngörüyor

Son günlerde en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), 50 ve 200 MA (hareketli ortalama) düzeyleri ortasında kısa vadeli bir düşüş eğilimiyle karşılaştı. Pek çok analist, 1.737 dolar civarındaki bir fiyat reddi sonucunda grafikte çift zirve formasyonunun oluşması ile fiyatın bir ölçü daha düşüş yaşayacağını düşünüyor. Ayrıyeten günlük RSI göstergesi de olumlu işaretlere sahip değil. Ek olarak tarihi bilgiler, beğenilen altcoin’in Bitcoin’in halving aktifliği öncesinde genel olarak düşüş yaşadığını gösteriyor.

Ethereum (ETH) fiyat analizi

Tanınmış kripto analisti Crypto Tony, önümüzdeki aylarda Ethereum fiyatında bir rahatlama rallisinin gerçekleşeceğini düşünüyor. Fakat bu hareketin akabinde 1.370 dolardaki takviye noktasına yanlışsız daha derin bir düzeltmenin geleceğini öngörüyor. Yükseliş ivmesi azalmadan evvel Ethereum fiyatının 1.900 dolara kadar çıkabileceğini öne sürüyor. Bilhassa Crypto Tony, daha evvelki yıllarda gerçekleşen Bitcoin’in halving aktiflikleri ile bir karşılaştırma yaptı. Bu karşılaştırmaya nazaran analist, ETH fiyatının bu rahatlama rallisine Ekim ayında başlayacağını düşünüyor.

Ethereum’un altcoin pazarındaki kıymetli rolü göz önüne alındığında Crypto Tony, birden fazla altcoin’in süratli fiyat artışları ve akabinde düzeltmeler ile karakterize edilen emsal bir fiyat yörüngesini takip edeceğini öngörüyor.

Pazar görünümü

Ethereum ağı, 20 milyar doları aşan toplam kilitli kıymete (TVL) sahip olarak ekosistemine hâkim olmaya devam ediyor. Bu, öteki akıllı mukavele odaklı blokzincirleri, gelecekteki büyüme beklentilerini teminat altına almak için EVM uyumlu ortamlar geliştirmeye teşvik etti. Ayrıyeten Ethereum’un zincir içi faaliyeti, son devirdeki kripto ayı piyasasının yarattığı zorluklara karşın sağlam kalıyor.

ETH, teknik göstergeler ve tarihi eğilimler nedeniyle ani bir düşüş baskısıyla karşı karşıya kalırken Crypto Tony’nin tahlili, yakın gelecekte potansiyel bir rahatlama rallisi olduğunu gösteriyor. Yatırımcıların bu gelişmeleri yakından takip etmesi ve değişken bir piyasada dikkatli davranması gerekiyor.

Altcoin’ler de dahil olmak üzere daha geniş kripto dünyasının da önümüzdeki aylarda misal fiyat hareketleri yaşaması bekleniyor. Ethereum’un DeFi alanı üzerindeki devam eden tesiri, onun gelişen blokzincir ekosistemindeki değerini vurguluyor.

Bu makale birinci olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap