Tanınan Analist: Bitcoin’de Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürecek!

Tanınan Analist: Bitcoin’de Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürecek!

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan Analist: Bitcoin’de Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürecek!

Popüler bir kripto analisti, çöken kripto piyasası için potansiyel bir iyileşme zaman çizelgesi öngörmek için geçmiş Bitcoin (BTC) düşüş trendlerine bakıyor. Ayrıntılar için Kriptokoin.com okumaya devam ediniz.

Bitcoin için ayı trendi ne zaman sona erecek?

Kripto analisti Benjamin Cowen, yüksek hacimli çöküş olaylarının tarihsel olarak bir destek seviyesinin bulunduğuna ve Bitcoin’in yukarı yönlü hareket edebileceğine işaret ettiğini söylüyor. Analist, Aralık 2018, Mart 2020 ve 2021 Mayıs’ında gerçekleşen çöküş olaylarına işaret ediyor. Bitcoin’in son fiyat düşüşüne rağmen, yukarı yönlü bir sonraki büyük hareketten önce, destek sağlamak için gerekli olan büyük bir teslimiyet anlamına gelmediğini söylüyor:

Bu noktada benim felsefem ve ilk çeyreğin tamamı boyunca böyleydi, ilk çeyreğin düşüş trendinde olacağına inanıyorum. Aksi kanıtlanana kadar ayı trendinin devam edeceğini varsaymalısınız.

BTC Piyasası: Tanınan Analist: Bitcoin’de Düşüş Bu Tarihe Kadar Sürecek! 1

Analist, Bitcoin’in 2020 rallisini teşvik eden aynı bireysel yatırımcıların, uzaya gelen yeni yatırımcılar dalgası yerine 2021 yaz sonunda ve sonbaharındaki yükselişinden de sorumlu olduğunu düşünüyor. Gösterge olarak hem on-chain hem de sosyal metriklerden bahsediyor:

Bir süredir, yeni piyasa katılımcılarının Bitcoin talebinin neredeyse bir yıldır gittiğini söylüyorum. Kasım ayında ayrıldığını söyleyemeyiz. Piyasa döngüsünün bu noktasında BTC satın alan pek çok yeni piyasa katılımcısı görmüyorsunuz.

Bitcoin’in uyanması ve yukarı yönlü hareket etmesi için ne gerekeceğine ilişkin olarak analist, 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında “tuğla duvarlar” olarak adlandırdığı ve bir BTC rallisinin izlediği bir piyasa trend değişikliğine destek sağlayan önceki kırmızı mum trendlerini vurguluyor:

Şimdi temelde, tasfiye edilmek isteyen herkesi tasfiye ettiğimizde aslında daha sağlıklı bir piyasa görmeye başlayabileceğiz. Vurulacak başka bir duvar arıyoruz.

Analist, böyle bir olayın ne zaman gerçekleşebileceğini kimsenin kesin olarak bilmediğini, ancak Bitcoin’in 2022’de olumlu duyguları yeniden kazanacağından emin olduğunu söylüyor:

2022’nin tamamının ayı trendinde olacağını düşünmüyorum. Bence ilk çeyrek kırmızı olacak ve belki ikinci çeyrek de kırmızı olacak. Ancak yılın ilerleyen zamanlarında işlerin tersine döneceğini düşünüyorum.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap