Tanınan Analist: Bitcoin Sessizce Bu Düzeylere Oynuyor!

Tanınan Analist: Bitcoin Sessizce Bu Düzeylere Oynuyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist: Bitcoin Sessizce Bu Düzeylere Oynuyor!

Popüler bir stratejist, önemli bir destek seviyesine sahip olduğu sürece Bitcoin (BTC) için yukarı yönlü bir kırılmanın her zaman mümkün olduğunu düşünüyor. Popüler kripto analist Justin Bennett’e göre Bitcoin (BTC) FOMO (Piyasa Korkusu) ikliminde sessizce boğa ters modeli oluşturuyor olabilir. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist: Bitcoin Sessizce Bu Düzeylere Oynuyor! 1

Bitcoin bu seviyelere göz kırpıyor

Amiral gemisi kripto para birimi birkaç gündür 40.000 doların altında. Analist Justin Bennett, önemli destek ve direnç seviyelerini belirleyen ayrıntılı bir analizde bulunuyor. Negatif görünüme rağmen analist olumlu bir hissiyat gösteriyor ve, “Bitcoin kritik bir destek alanında… 35.000 ila 37.000 dolar arasında. Bitcoin hala desteğin üzerinde tutuyor. Evet, çizelgelerin harika görünmediğinin farkındayım” diyor. Analiste göre sorunlar olsa da kendisi yükselişte olmaya devam ediyor. Grafik uzmanı, 35.000-37.000 dolarlık destek seviyesi kırılmadığı sürece “bullish” olduğunu söylüyor. Şimdilik, son fiyat hareketinin Bitcoin’in yukarı yönlü bir tersine dönüş modeli çekmeye ve BTC’yi daha yükseğe göndermeye hazır olabileceğini öne sürdüğünü düşünüyor. Analist konu hakkında şöyle konuşuyor:

Bunun gibi modeller, bir satıştan sonra, genellikle bir yükseliş eğilimini tetikleme eğilimindedir. Bu, tipik olarak konuşan bir yükseliş formasyonudur. Bitcoin’in bu bölgeden vazgeçtiğini görürsek, her şey masadan kalkar ve muhtemelen 30.000 dolara geri dönüyor oluruz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist: Bitcoin Sessizce Bu Düzeylere Oynuyor! 2

Bennett, Bitcoin boğalarının iyimserliklerinin doğrulanması için 39.000 dolar ve üzerinin aranması gereken şeyler olduğunu söylüyor. Analiste şöyle diyor:

Bu formasyonun teyidi, buradaki alanın üzerinde [39.000 ila 39.600 dolar] yakın olacaktır. Bu da en düşük 39 bin dolar ve ardından 39.600 dolar civarında bir yere gelecek. Unutmayın, bu, Bitcoin’in günü 39.600 doların üzerinde kapatmasını görmemiz gereken önemli bir seviye olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist: Bitcoin Sessizce Bu Düzeylere Oynuyor! 3

Bennett, 2021 yılının Eylül ve Ekim aylarında ve rallilerden önceki geçen Ocak ayında benzer düşüşlerin altını çiziyor. Analizini şu sözlerle bitiriyor:

Bu kama modelini doğrulamak için, Bitcoin’in saatlik bu direnç alanının [39.000 dolar] üzerine çıktığını ve ardından günlük zaman diliminde 39.600 doların üzerine çıktığını görmek istiyorum. Yani bu, bu alanın [40.100 dolar] üzerindeki günü kapatmak anlamına geliyor ve sonra bu çıkışı yakaladığımızı düşünüyorum.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap