Tanınan Analist: Bitcoin Çöküşü Bu Tarihte Bitecek!

Tanınan Analist: Bitcoin Çöküşü Bu Tarihte Bitecek!

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan Analist: Bitcoin Çöküşü Bu Tarihte Bitecek!

Popüler Youtube kripto kanalı InvestAnswers’ın sunucusu, geçmiş verilerin Bitcoin (BTC)’in bir toparlanmadan çok uzakta olmadığını gösterdiğini söylüyor. Analist, zamanlama için tarihsel verileri içeren detaylı bir tabloda yayınlıyor. Güncel piyasa değerlendirmelerini ve tahminleri Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin, düzeltmeyi 89 gün sonra üzerinden atıyor

Analist, 405.000 YouTube abonesine, ortalama düzeltmenin 89 gün sürdüğünü ve ortalama geri çekilmenin BTC’yi tepeden yaklaşık %57 oranında geri çektiğini ve düzeltmeden sonraki ortalama kazançların %362 gibi büyük oranlar olduğunu söylüyor. Kripto analisti ayrınca, bir düzeltmeden sonra Bitcoin’in ATH seviyesine ulaşması için ortalama sürenin 257 gün olduğunu belirtiyor. Ancak bu sayı, 2017-2018 ve 2013-2015 yıllarında ayı piyasaları tarafından şişirildi ve toparlanması sırasıyla 1.079 gün ve 1.181 gün sürdü. 2011 ayı piyasasının da tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması 631 gün sürdü.

BTC Piyasası: Tanınan Analist: Bitcoin Çöküşü Bu Tarihte Bitecek! 1

InvestAnswers sunucusu, bu üç ayı piyasası toparlanma dönemi hariç tutulduğunda, BTC’nin ATH yükselmesi için geçen ortalama sürenin sadece 64 gün olduğunu vurguluyor.

70 gün önce olduğumuz yere – Bitcoin’de 68.800 dolara geri dönecek miyiz? Evet yapacağız. Ne zaman olduğunu bilmiyorum ama yakında olabilir çünkü tarihsel olarak toparlanma 64 gün içinde gerçekleşir. Bunlar sadece rakamlar. İşlerin artık çok daha uzun olduğunu biliyorum. Döngüler daha uzun ama aynı zamanda piyasalar da her zamankinden daha hızlı düşüyor ve çöküyor.

Analist, 30.000 doların Bitcoin’in destek seviyesi olduğunu düşünüyor. Bitcoin, yazı yazılırken geçen hafta %11’dan fazla düşüşle 36,808.19 dolardan işlem görüyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap