Tanınan Analist Bitcoin (BTC) İçin Yıl Sonu Amacını Açıkladı

Tanınan Analist Bitcoin (BTC) İçin Yıl Sonu Amacını Açıkladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist Bitcoin (BTC) İçin Yıl Sonu Amacını Açıkladı

Yaygın olarak takip edilen bir kripto para analisti ve trader, Bitcoin’in (BTC) yıl sonuna kadar değerini hızla artıracak büyük bir rallinin ilk aşamalarında olduğunu söyledi.

Anonim analist Credible, BTC yükseliş sinyalleri vermeye başladığında Bitcoin’in yeni bir paradigmaya girmiş olabileceğini ifade etti. Kripto strateji uzmanına göre, Bitcoin muhtemelen beş dalgalı boğa döngüsünün beşinci dalgasına girdi ve 130.000 doların üzerine çıkmaya hazırlanıyor.

“Tüm ciddiyetle, 5’inci, 1 ve 3’e benzer olmalı, çünkü bir kez başladığımızda geri çekilmeler sığ olacak ve esasen sadece birkaç ay boyunca yükselecek. Gerçekten yeni bir paradigma değil, sadece bir yıllık konsolidasyon döneminden sonraki genişlemenin sonucu. BTC.”

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist Bitcoin (BTC) İçin Yıl Sonu Amacını Açıkladı 1

Credible Elliott Wave teorisini inceler. Teori, bir boğa piyasası döngüsünün, bir, üç ve beşinci dalgaların ana yükseliş trendleri olduğu beş dalga halinde geldiğini belirtir. Credible’a göre, beşinci dalga muhtemelen bir tepe noktası veya Bitcoin’in kısa sürede katlanarak yükseldiği bir dönemi içerecek.

“Hayır, benim iddiam, bu sefer kelimenin tam anlamıyla farklı olmadığı. Döngünün zaten bittiğini söylemek, BTC tarihinde ilk kez, tepe noktası olmayan, uzatılmayan bir döngü yaşadığımızı iddia etmektir.”

Kısa vadede Credible, 46.000 dolar civarında sığ bir geri çekilmenin tezini doğrulayacağını söylüyor.

Bitcoin yazının yazıldığı sırada son 24 saatte %1.4’lük bir düşüşle 47.000 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap