“Takvimlerinizi İşaretleyin” Bitcoin ETF Onayları Gelecek!

“Takvimlerinizi İşaretleyin” Bitcoin ETF Onayları Gelecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: “Takvimlerinizi İşaretleyin” Bitcoin ETF Onayları Gelecek!

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi, son bir gelişmede, Franklin/Hashdex Bitcoin Borsa Yatırım Fonu’nun (ETF) ertelenmesine karar verdi. SEC’in bu kararı yatırımcılar ve bölüm uzmanları ortasında şaşkınlık yarattı. Tipik olarak, Bitcoin ETF onaylarında düzenleyici süreçlerle ilgili gecikmeler hayal kırıklığı yaratıyor. Fakat bu durumda, olağan hareket şeklinden sapma olumlu bir sinyal olarak yorumlanıyor.

Bitcoin ETF onayları bu tarihler ortasında mı gelecek?

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, dev kurumsal şirketler spot Bitcoin ETF için SEC’e müracaat yaptı. Bu da ETF’lerin onay alacağına olan inancı artırdı. Piyasa gözlemcileri, SEC’in teklifin kapsamlı bir biçimde incelenmesini sağlamak için dikkatli ve kasıtlı bir yaklaşım benimsediğine inanıyor. Bu da süratle gelişen kripto para dünyasıyla ilgilenme isteğine işaret ediyor. Deneyimli gazeteci James Seyffart, mümkün Bitcoin ETF onayı için bir tarih aralığını işaret ediyor:

Pencere resmi olarak 5 Ocak ile 10 Ocak ortasında. Bu da potansiyel onay buyruklarının 8 Ocak Pazartesi, 9 Ocak Salı ya da 10 Ocak Çarşamba günü geleceği manasına geliyor. Takvimlerinizi işaretleyin.

Franklin/Hashdex Bitcoin ETF’si için yorum devri 5 Ocak’ta sona erecek. Ayrıyeten, son tarihe kadar olan haftalarda ağır bir odaklanma yaratacak. Uzmanlara nazaran, kamuoyu görüşü için uzatılan bu müddet SEC’e çeşitli paydaşlardan pahalı bilgiler sağlayacak. Enteresan bir formda, bu gecikme kripto para ünitesi alanında bir diğer kıymetli son tarihin ortasında geliyor. Ünlü yatırımcı Cathie Wood’un yönettiği ARK Invest, Bitcoin ETF başvurusunu 10 Ocak’ta yapacak. Bu iki son tarihin yakınlığı, birden fazla ETF teklifi için kıymetlendirme sürecini kolaylaştırmayı amaçlayan SEC içinde stratejik uyuma işaret ediyor.

ETF onayı hakkında daha fazla bilgi

Düzenleyici kurumlar sağlam bir çerçeve oluşturma misyonuyla boğuşuyor. SEC’in Franklin/Hashdex Bitcoin ETF’sini erteleme kararı, yaklaşan ARK Invest son tarihi ile birleşti. Hasebiyle, kripto para yatırımlarının geleceğini şekillendirmede düzenleyiciler tarafından benimsenen titiz yaklaşımın altını çiziyor. Yatırımcılar artık, düzenleyici ortamdaki potansiyel atılımlar beklentisiyle gelişmeleri yakından izliyor. Bitcoin ETF onay kararının da daha geniş kripto piyasasının yörüngesini değerli ölçüde etkilemesi mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: “Takvimlerinizi İşaretleyin” Bitcoin ETF Onayları Gelecek! 1

Bu ortada, piyasa hafta sonu güç göstermeye devam ediyor. Başkan kripto para Bitcoin, konsolide olduktan sonra yeni bir atak yaptı. Bu atılımıyla BTC, 40 bin dolar hududuna yaklaştı. Piyasaya da genel olarak müspet bir hava hakim. Uzmanlar, muhtemel spot Bitcoin ETF onaylarının, yeni bir boğa piyasasını ateşleyeceğini kestirim ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap