Tahlil: Bitcoin ve Ethereum’da rotayı belirleyecek düzeyler

Tahlil: Bitcoin ve Ethereum’da rotayı belirleyecek düzeyler

Paylaş
BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin ve Ethereum’da rotayı belirleyecek düzeyler

Bitcoin günlük grafikte 28.868$ düzeyinin altında hareket etmesine karşın kapanışlar üstünde gerçekleşiyor ancak geçtiğimiz gün günlük kapanış sonrası PWO 30.120$ düzeyine kadar bir yükseliş hareketi gerçekleştirdik fiyat burada karşılaştığı satış baskısı ile tekrardan 29.500$ ve WO (weekly open) düzeylerinin altında kaldı.

Şu an için 28.868$ düzeyi günlük olarak çok kıymetli bir düzey. Bunun altında fiyat kırmızı ile işaretlediğim fibonacci 0.5 düzeyini test etmeye meyili olacaktır. 29.500$ düzeyi üstünde akümülasyon çok değerli.

BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin ve Ethereum’da rotayı belirleyecek düzeyler 1

Bitcoin 4 saatlik grafik

4 saatlik grafiğe biraz daha sade olarak bakıyorum. 28.600$ düzeyinin likiditesini temizleyerek 30.120$ düzeyine kadar bir yükseliş gerçekleştirdik. Ama şu an için haftalık açılış (WO) düzeyinin altındayız. Müspet olarak bakabileceğimiz senaryo; fiyatın 28.900$ düzeyi üstünde olmasıdır. Gün içerisinde bu düzey altındaki kapanışlarda fiyat aşağıda bulunan likidite alanları test etmeye meyilli olacaktır.

BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin ve Ethereum’da rotayı belirleyecek düzeyler 2

Ethereum günlük grafik

Ethereum, günlük açılış düzeyleri altında seyrediyor ama fiyatın uzun bir müddettir 1.800 düzeylerinin altında kapanış gerçekleştirmemesi müspet. Alttaki grafiğe baktığımızda 1.834$ ve 1.818$ düzeyleri güçlü takviye bölgesi olarak görülüyor. Bu bölgenin kaybında fiyat aşağıdaki imbalanceları fiyat dengesizliğini onarmaya meyilli olacaktır.

Diğer yandan gün içerisinde ve günlük olarak 1.856$ direnci üstünde kapanışlarda 1.900$ düzeylerine kadar bir yükseliş hareketi görebiliriz.

BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin ve Ethereum’da rotayı belirleyecek düzeyler 3

1.811$ düzeyinin likiditesini temizledikten sonra fiyat 1.880$ düzeylerine kadar bir yükseliş hareketi gerçekleştirdi. Şu an için baktığımız 1.835$ düzeyi takviye bölgemiz, bu düzey üstünde akümülasyon ziyadesiyle değerli olacaktır. Bu bölgenin altında 4 saatlik kapanışlarda fiyat aşağıya gitmeye zorlayacaktır.

Özellikle 1.811$ dayanağı kaybedilirse fiyatı 1.700$ düzeylerinde görebililiriz. Direnç ve kıymetli bir düzey olarak WO düzeyini takip edebiliriz. 1.850$ düzeyi üstünde kapanışlar olumlu olacacaktır.

BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin ve Ethereum’da rotayı belirleyecek düzeyler 4

DXY Dolar endeksi 

DXY grafiğine bakıldığında yükseliş hareketini görebiliriz. 100 düzeyi altında hareket gerçekleştirmesine karşın dün ve bugünkü bilgiler ile bir arada 102 düzeyi üstüne attı.

Günlük grafiğin 102.73 düzeyi altında kalması tekrardan 102’yi test etme ihtimalini doğurur. Şayet DXY’de 102 hareketini görebilirsek kripto piyasasında bir bounce yükseliş görebiliriz.

Gün içerisinde ve günlük olarak 102.50 düzeyi altında kapanışlar Bitcoin için olumlu olacaktır.

BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin ve Ethereum’da rotayı belirleyecek düzeyler 5

DXY 4 saatlik grafik

Grafiğe geçmeden evvel bugün açıklanan bilgilere de bir göz atalım.

Tarım dışı üretkenlik (çeyreklik) işsizlik haklarından yaranlanma müracaatları ve ünite emek maliyetleri açıklandı.

Tarım dışı üretkenliğin müspet gelmesi işsizlik haklarından yararlanma nötr olarak ve ünite emek maliyet çeyrekliğin ise negatif gelmesi DXY tarafında çok bir tesir gerçekleştirmedi.

BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin ve Ethereum’da rotayı belirleyecek düzeyler 6

Veriler sonrası grafiğe baktığımızda

Günlük açılış düzeyi altına düşüyor. Bu düzey altında kırmızı bölgenin kaybedilmesi gerekiyor. Kırmızı bölge altında kapanışlar gerçekleşirse 102.14 ve MO ( montly open ) düzeyine kadar düşüş görebiliriz. Bu düşüş ile birlikte kripto piyasası umarım olumlu etkilenir.

Buraya kadar okuyan herkese ve Btc Piyasası ailesine teşekkür ederim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap