Tahlil: Bitcoin neden düştü?

Tahlil: Bitcoin neden düştü?

Paylaş
BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin neden düştü?

Bitcoin tarafında yapmış olduğumuz gerek teknik gerek Onchain analizlerine dayanarak Bitcoin tarafında bir geri çekilme bekliyorduk. Gece saatlerinde W’SJ raporlarına nazaran ‘SpaceX sahip olduğu 373 Milyon dolar pahasındaki Bitcoinleri sattı’ haberleri yayılmaya başladı ve  önemli geri çekilme yaşadık ama haber şimdi doğrulanmadı. Ayrıyeten Çinli emlak devi Evergrande iflas müracaatında bulunması da piyasalardaki endişeyi arttırdı.

İlerleyen saatlerde ise CryptoPNZ’den takip ettiğimiz SEC’in vadeli ETH ETF başvurusunu kabul edebileceği istikametinde çıkan haberler geri çekilmeye bir son verdi diyebiliriz.Bu süreçte kripto para piyasalarında 24 saat içerisinde 1.04 Milyar dolar pahanın süreç likide edildi ve bunların %80.11 kadarı Long işlem.

BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin neden düştü? 1

Peki Bitcoin Tarafında Aktüel Durumlar Ne?

Türev borsaların geneline baktığımızda dünkü düşüş ile birlikte vadeli tarafta açık olan süreç sayısında önemli formda düşüş olmuş bunlar ya likide edildi yada süreç sahibi kendisi kapattı.

Bitcoin tarafında aktüel olarak açık olan süreçler ise Short yüklü. Long yahut Short süreç açılabilir kripto paraların tümüne baktığımızda o tarafta Short yüklü görünüyor.

Bitcoin için spot alımlar vadeli tarafta açılan Long süreçlere göre bir tık daha güzel görünüyor ama yükseliş için bu alım gücünde artış görmemiz gerekiyor.

BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin neden düştü? 2

Saat 18:00’den sonra, SEC Grayscale Bitcoin ETF müracaat kararı açıklanması bekleniyor ki açıklanırsa muhtemelen karar ileri bir tarihe ertelenecektir bu saatlere volatilite artabilir dikkat etmek gerekiyor

Bitcoin Nokta Atışı Teknik Fiyat Analizi

BTC Piyasası: Tahlil: Bitcoin neden düştü? 3

BTC artık ne olur?

BTC buradan alınır mı?

BTC’de düşen trend hala devam ediyor. Bulunduğu alan baya riskli bir bölgedir. Ben şimdilik düşüşlerin son bulunduğu düşünmüyorum. Aşağıya iğne attığı yeri tekrar test edebilir.

BTC’de yakın takviye 26.149$ STOP! Bu fiyat altında 1 yahut 2 saatlik mum kapanışı düşüşlerin devamını getirebilir.

BTC değerli dayanak 25.760$

Ayrıca BTC şuanda takviye üzerinde olduğu için durumu biraz yeterli Lakin dikkat edelim. Stopsuz süreç açmayalım.

Destek üzeri devam

Destek kırılımı STOP!

Kapanışlara nazaran hareket edelim. Stopsuz süreç açmayalım

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap