SushiSwap, tokenomik değişiklikler planlıyor

SushiSwap, tokenomik değişiklikler planlıyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SushiSwap, tokenomik değişiklikler planlıyor

Merkeziyetsiz borsa (DEX) SushiSwap, Uniswap v3 sürümünü benimsemesini kolaylaştırmak ismine yeni bir tokenomik model uygulayacak.

Baş Aşçı Jared Grey’in CoinDesk’e verdiği röportaja nazaran yeni model, muhtemelen Mayıs ayı sonlarında topluluk oylamasına sunulacak. Değişiklikler onaylanırsa bu ayın başlarında gerçekleşen “Şef” kontratlarının hack’lenmesi olayını bir daha yaşamamak ismine aktiviteyi denetim eden kodlamalar da güzelleştirilecek.

Grey, gelişmeyle alakalı şunları söylüyor:

Ayrıca değişiklikler, protokolün merkeziyetsizliğini ve güvenliğini de artıracak.

Borsa, bu ayın başlarında gerçekleşen ve 3,3 milyon dolarlık ziyana uğratan taarruzun akabinde güvenliği artırmaya çalışıyor.

Saldırganlar, likiditeyi artırırken süreçleri daha verimli bir halde yürütmeyi amaçlayan akıllı mukavele bileşeni Route Processor 2’deki güvenlik açığını kullanmışlardı. O vakitten bu yana birtakım fonların telafisi sağlandı.

SushiSwap’taki bu açık düzeltildi ve birtakım ağlarda Uniswap v3 benimsenmeye başlandı. İlerleyen vakitlerde daha fazla ağ dahil edilecek.

Grey’in tweet’lerine nazaran SushiSwap takımı, protokolün arayüzünde zincirler ortası swap’ları kolaylaştırmayı amaçlayan bir dizi değişiklik yapmayı planlıyor.

CoinGecko bilgilerine nazaran SushiSwap (SUSHI) token’ı şu anda yüzde 1,3 oranında düşüşle 1,04 dolardan süreç görüyor.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap