SUI ve HBAR, token kilit açılımları öncesi düşüşte

SUI ve HBAR, token kilit açılımları öncesi düşüşte

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: SUI ve HBAR, token kilit açılımları öncesi düşüşte

Her iki proje de bu hafta sirkülasyondaki arzını artıracağından Sui (SUI) ve Hedera (HBAR) token fiyatları düşüş gösteriyor.

Token kilitlerinin periyodik olarak açılması, ön yatırımcıların ve proje grubunun token’ları stoklayıp bir anda satış yapmasının önüne geçiyor. Böylelikle token’ların üzerindeki satış baskısı azalıyor.

CoinDesk Piyasa Endeksi bilgilerine nazaran SUI son 24 saatte yüzde 7’lik bir düşüşle 0,54 dolardan, HBAR ise yüzde 4’lük bir düşüşle 0,05 dolardan süreç gördü.

Buna karşılık Ether (ETH) yüzde 0,3 oranında geriledi.

Token Dağıtımları

TokenUnlocks bilgileri, Sui’nin staking teşvikleri için ayırdığı token’ların tahsisini 967,740’tan 1 milyon SUI’ye, yani yaklaşık 540.000 dolar pahasına yükseltmeyi planladığını gösteriyor. Tıpkı vakitte Hedera, ağ yönetişimi, satın alma mutabakatları ve ekosistem geliştirme ortasında paylaştırılacak olan 64,3 milyon dolar pahasında 1,15 milyar HBAR tahsis edecek.

HBAR, ABD Merkez Bankasının FedNow platformuna entegre edildikten sonra bu ayın başlarında yüzde 15 arttı. Haziran ortasından bu yana yüzde 50’lik bir fiyat artışı gören token, piyasa kıymetini 2 milyar doların üzerine çıkardı.

Bu makale birinci olarak CoinDesk Türkiye üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap