Stellar, son gelişmeler ışığında bu hafta yine yükselişe geçti

Stellar, son gelişmeler ışığında bu hafta yine yükselişe geçti

Paylaş
BTC Piyasası: Stellar, son gelişmeler ışığında bu hafta yine yükselişe geçti

Investing.com – Stellar (XLM), geçen hafta XRP’yi tetikleyen gelişmelerden son derece olumlu etkilendi ve %100’ün üzerinde kıymet artışı kaydetti.

Stellar, geçen hafta kıymetli bir yükseliş kaydettikten sonra gelen kâr satışlarıyla kazanımlarını kıymetli bir kısmını geri verdikten sonra 0,12 dolar bandında dayanak buldu. Bu hafta ise XLM, yeni gelişmelerin tesiriyle yine yükselişe geçti ve birinci 100’de en çok yükselen kripto para pozisyonuna yükseldi.

Latin Amerika’nın en büyük borsalarından Bitso, sürpriz bir atak yaparak Stellar’ın Anchor Network’ü ile entegrasyonunu duyurdu. Bu global ödemeler ekosisteminde çığır açan bir gelişme olarak yorumlanırken Latin Amerika’nın global fon transferlerini kıymetli derecede etkileyecek bir iş birliği olarak görüldü. 

Bitso’nun Stellar Lumens ile kurduğu stratejik paydaşlık ile dünya genelindeki kuruluşların Arjantin, Kolombiya ve Meksika’ya USDC transferi yapması kolaylaşacak. 

Ortaklık, hudut ötesi ödemelerde yeni bir çağ başlatabilir

Stellar’ın Anchor Ağı, Blockchain teknolojisinin global finansta kuralları baştan yazma potansiyeline kıymetli bir ispat olarak gösteriliyor. Anchor Ağı sayesinde global ödemeler, dağıtılmış defter teknolojisi kullanılarak gerçekleşiyor ve böylelikle klâsik finans sistemindeki fon transferi zorlukları büyük ölçüde aşılmış oluyor. 

Bitso, geçen yıl ABD ile Meksika ortasında 3,3 milyar dolarlık bir transfer hacmine ulaştığını bildirirken hudut ötesi ödemelerde kripto tahlillerine yönelik artan talebi vurguladı. Bu bağlamda faaliyetlerini hızlandırmak isteyen kripto kuruluşu, bunu Stellar’ın Anchor Network’ünü kullanarak yapmak istiyor.

Diğer yandan Stellar’ın yükselişi, Ripple davasının kripto kesimi lehine sonuçlanmasıyla başladı. Ripple ile benzeri bir iş kolunda faaliyet gösteren Stellar, XRP’nin menkul değer olarak görülmediği mahkeme kararının akabinde faaliyetlerinde daha rahat hareket etme bahtına sahip oldu. Bu da piyasa iştirakçilerin XLM talebini artırmasını sağladı.

Geçen hafta XRP tesiriyle öne çıkan altcoin, bu hafta yeni paydaşlık haberiyle XRP’den daha güzel performans göstermeye başladı. XLM, son 24 saatte %20’nin üzerinde bedel artışıyla 0,17 dolar hududunda hareket ederken son bir haftada %70’in üzerindeki yükselişiyle de en büyük 100 kripto para ortasında birinci sırada bulunuyor. 

Bu ortada XRP de bu hafta yine yükselişe geçerken bugün %5’e yakın paha artışıyla 0,82 dolara ulaştı.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap