Stellar, MoneyGram’a yatırım yapıyor

Stellar, MoneyGram’a yatırım yapıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Stellar, MoneyGram’a yatırım yapıyor

Stellar Development Foundation, MoneyGram’a yatırım yapıyor.

Stellar Development Foundation, uzun yıllara dayanan iş birliğinin akabinde ödeme şirketi MoneyGram International’a stratejik bir yatırım yaptığını duyurdu. Stellar Development Foundation, Stellar ağını yöneten ve geliştiren kuruluştur. Bu yatırımın bir sonucu olarak, Stellar Development Foundation (SDF) MoneyGram’ın İdare Kurulu’nda da temsil edilecek.

Stellar, MoneyGram’a yatırım yaptığını açıkladı

Stellar ve MoneyGram, daha evvel kripto ödemelerini kolaylaştırmak ve nakit ile kripto ortasında hizmet sağlamak gayesiyle iş birliği yapmışlardı. Bu iş birliği, iki yıl evvel başlamış ve bu yeni yatırım ile daha da pekiştirilmiş oldu.

SDF CEO’su ve İcra Yöneticisi Denelle Dixon, yaptığı açıklamada, “Madison Dearborn Partners (MDP) ile yapılan son özel süreç sırasında SDF, MoneyGram’da azınlık yatırımcısı olarak yer aldı” dedi. Birebir vakitte Dixon, yatırımın Stellar Development Foundation’ın kendi nakit fonlarından gerçekleştirildiğini ve bu yatırımın SDF’nin bilhassa finansal hizmetlere adil erişim sağlama misyonunu desteklemeyi amaçladığını vurguladı.

Yatırımın bir sonucu olarak, Stellar Development Foundation MoneyGram’ın İdare Kurulu’nda temsil hakkı elde etti. Bu, MoneyGram’ın dijital iş genişlemesini desteklemek gayesiyle blok zinciri teknolojisinin kullanımını keşfetmesine yardımcı olacak.

Yatırım ölçüsü hakkında ise daha fazla ayrıntı paylaşılmadı. Dixon, ödeme alanındaki kuruluşlarla güçlü iş birlikleri kurmanın, SDF’nin finansal hizmetlere adil erişim sağlama amacına ulaşmasına katkıda bulunacağını tabir etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap