STC Token artık hazır ve 10’dan fazla kripto para borsası listeliyor

STC Token artık hazır ve 10’dan fazla kripto para borsası listeliyor

Paylaş
Uzman Coin: STC Token artık hazır ve 10’dan fazla kripto para borsası listeliyor

Sponsorlu

Öğrencilere ve diğer kripto paralara olan yaklaşımı sebebiyle 500’den fazla üniversitenin desteklediği Student Coin‘in, ICO döneminde tüm STC token’ları satıldı.

30 Nisan’da sona ermesi plânlanmış olan Launchpad, STC token’a olan yoğun talepten ötürü belirlenen tarihten 9 gün önce bitti. Dolayısıyla Student Coin için, 2 aydan az bir süre içinde 5 milyardan fazla token satıldı.

Artık ICO bitti ve tek yapılması gereken borsalara gidip yeni çıkmış bu token’ın listelendiğini görmek.

STC token’ı nereden alabilirsiniz?

İlk olarak Studentcoin.app‘ten direkt olarak alabilirsiniz. Bu birkaç saniyede ST Coin’i almanın en kolay yolu… Ayrıca şu anda; Uniswap, Waves Exchange, Bithumb Global, CoinTiger, Coinsbit, P2PB2B, Bitcoin.com Exchange ve KuCoin‘den oluşan 8 borsa, token’ı listelemiş durumda…

15 Mayıs yani yarından itibaren Student Coin aynı zamanda ProBit’te de listelenmiş olacak.

STC önümüzdeki haftalarda da HitBTC, Changelly, Changelly Pro, CrossTower, Bequant ve ACDX borsalarının yanında adı daha sonra açıklanacak olan bir başka büyük borsada da listelenmiş olacak.

STC token’ın kullanım alanları nelerdir?

Eğer Student Coin’i ilk kez duyduysanız, onun öğrenciler ve girişimciler için oluşturulan büyük bir ekosistemin çekirdeği olduğunu bilmelisiniz. Dolayısıyla STC token sadece trade değil, aynı zamanda kendi token’ınızı oluşturup onu “crowdfunding” yani kitle fonlanması yoluyla satma imkanını da size vermektedir.

Bu proje aynı zamanda öğrencilere okul harçlarını, banka kredisi seçeneği dışında ödeme yolu da sağlamaktadır. Bir bankadan kredi almanın zorluklarını, şeffaflık eksikliğini, değişken faiz oranlarını ve neredeyse hiç güvenlik olmamasını zaten hepiniz biliyorsunuz.

Kullanıcıların tek yapması gereken, değeri STC’ye endeksli olacak olan kendi token’larını platform üzerinde yaratmak. Bu dakikadan sonra platformda kitle fonlaması teklifi oluşturulabilir ve gerekli ödemeler için ihtiyaç duyulan fon elde edilebilir.

Daha da önemlisi, öğrenci mezun olduktan ve düzenli ödeme aldığı bir iş bulduktan sonra yatırımcılar ödemelerini geri alabilirler. Bu süreç, şirketleri yeterli kâr elde ettikten hemen sonra parayı geri ödeyecek girişimciler tarafından da kullanılabilir.

Student Coin’in diğer ürünleri nelerdir?

Biraz önce de belirttiğimiz gibi Student Coin büyük bir ekosistemdir ve burada STC token dışında da birçok ürün bulunmaktadır. Şimdi bu ürünlere bakalım:

1. Öğrenme bölümü

Burada kripto paralar hakkında birçok seviyeye göre değişen kurslar alabilirsiniz. Eğitim veren diğer kripto platformlarının aksine Student Coin kursları interaktif hale getirmiştir. Her bölümün sonunda geçilmesi zorunlu olan bir küçük test de bulunmaktadır. Bu test geçildikten sonra diğer bölümlere doğru ilerlenebilir.

2. STC cüzdanı

Kullanıcılar ister kendi oluşturdukları ister trade işlemlerinden elde ettikleri token’ları buraya koyabilirler. Hesabınıza ulaşmak için, e-postanıza gönderilen kodu Phemex’e girmek zorundasınız. Bu durum fazladan güvenlik sağlanması için uygulanmaktadır.

Bunun dışında STC token hakkında haftalık yorumlar ve haberleri de öğrenebilir aynı zamanda varlıklarınızı 6 aya kadar “stake ederek” yıllık yüzde 5 ilâ yüzde 13 arasında faiz kazanabilirsiniz.

Stake uygulaması 6 Mayıs’ta başladı ve 24 saatten az bir sürede token’ların yüzde 30’u faize koyuldu. Bu da Launchpad’de satılan tüm token’ların 1,5 milyar kadarı demek…

3. STC Terminali (Temmuz sonunda kullanılabilecek)

Bu uygulama kullanıcıların herhangi bir teknik bilgiye sahip olmadan kendi STC token tabanlı paralarını oluşturmalarına izin veriyor.

Ve bu konuda çok fazla seçeneğiniz var:

Kişisel token’larStartup token’larıKurumsal token’larDefi token’larıNFT token’ları

4. STC borsası (2021’in 3. çeyreğinden itibaren hizmet sunacak)

Burası kullanıcıların varlıklarını kripto ya da fiat para karşılığında daha büyük değerlere değiştirebilecekleri platformdur.

STC ekosistemini kim desteklemektedir?

Student Coin 12 ülkeden 44 ekip çalışanı ile oluşturulmuştur. Ekibin lideri, “Kripto para ansiklopedisi: en önemli 100 kripto para için kapsamlı bir rehber”in genç yazarıdır.

Onun yanında ekipte ayrıca IBM’in eski CTO’su Karolina Marzantowicz ve Stanford Üniversitesi Andrew Kusmierz’i de görebilirsiniz.

Şimdi tüm bunları kimlerin oluşturduğunu biliyorsunuz ve artık STC token’ı almaya ve topluluğa katılmaya hazırsınız.

Instagram: https://www.instagram.com/student.coin.world/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/student-coin-worldwide/
Twitter: https://twitter.com/studentcoinorg
Facebook: https://www.facebook.com/studentcoin.org
Telegram: https://t.me/studentcoin
Reddit: https://www.reddit.com/r/Studentcoin/
Discord: https://discord.gg/Nx65dMZcMt

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap