Standard Chartered’dan Bitcoin Fiyatı İçin Yıl Sonu Tahmini!

Standard Chartered’dan Bitcoin Fiyatı İçin Yıl Sonu Tahmini!

Paylaş
BTC Piyasası: Standard Chartered’dan Bitcoin Fiyatı İçin Yıl Sonu Tahmini!

İngiltere merkezli bankacılık ve finansal hizmetler şirketi Standard Chartered, “kripto kışı”nın artık sona erdiğini söyledi. Finans uzmanları, Bitcoin fiyatı için 2024’ün sonuna kadar 6 haneli varsayım yapıyor.

Standard Chartered, Bitcoin fiyatı için 2024 maksatlarını paylaştı

İngiltereli finans şirketi, Pazartesi günü “kripto kışı“nın sona yaklaştığını öne sürdü. Bitcoin fiyatı için 2024’ün sonunda 100.000 dolarlık kestirim yaptı.

Standard Chartered’ın dijital varlık araştırma lideri Geoff Kendrick bir notta, Bitcoin’in bankacılık dalındaki son düzensizlik, ABD Merkez Bankası faiz artırım döngüsünü sonlandırırken risk varlıklarının istikrara kavuşması ve kripto madenciliğinin artan karlılığı üzere faktörlerden çıkar sağlayabileceğini söyledi.

BTC Piyasası: Standard Chartered’dan Bitcoin Fiyatı İçin Yıl Sonu Tahmini! 1

Bitcoin bu yıl 100.000 doları geçebilir

Son yıllarda, Bitcoin finans dünyasını kasıp kavurdu. Hem yatırımcıların hem de trader’ların kıymetli ölçüde ilgisini çekti. Ancak, süreç boyunca, iniş ve çıkışların adil hissesini gördü. Yeni tahlillerinde, BitQuant isimli bir trader, trendin çok yakında değişeceğini öne sürüyor.

20 Şubat’ta BitQuant, Bitcoin’in aya gitmeden evvelki son geri çekilmesini tamamladığını gösteren bir kestirim paylaştı. Tweet’e nazaran, kelam konusu projeksiyon, sadece üst bir etaba girmeden evvel 10 haftalık EMA’nın tekrar test edilmesini beklemiyor. Doğruysa, bu projeksiyon, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden evvelki yeni tabanın 29-30 dolar aralığında olacağını gösteriyor.

Analist ayrıyeten, Bitcoin’in 2023’te kırması gereken tek değerli direnç düzeyinin 160.000 dolar olduğunu iddia ediyor. Tweet, Bitcoin’in bu yıl önemli tartışma gerektiren öbür büyük direnç düzeyinin olmadığını belirtiyor. BitQuant, Bitcoin’in bu düzeye ulaşacağından emin. Tahlillerinde, BTC bu düzeye gelene kadar endişelenmeye başlamayacağını söylüyor.

Tweet, Bitcoin topluluğunda birçok yatırımcının hususla ilgili kanılarını çekti. Kimileri BitQuant’ın öngörüsüne kuşkuyla yaklaşıyor. Başkaları, BTC’nin önümüzdeki aylarda hala değerli dalgalanmalarla karşı karşıya kalabileceğine inanıyor. Lakin öbürleri daha optimist ve projeksiyonu Bitcoin için gelecek uygun şeylerin bir işareti olarak görüyor.

Bitcoin fiyatı ne durumda? Trader’lar hangi tarafa bahis oynuyor?

Bitcoin’in fiyatı, son üç ayda kıymetli bir yükseliş trendi yaşadı. Bununla birlikte, son piyasa performansı, yatırımcı itimadında düşüşe yol açıyor. Kripto analitik firması Arkham Intelligence’a nazaran Andrew Kang, BTC’ye karşı çok büyük short konumlar alıyor. Andrew Kang, kurumsal bir yatırımcı ve kripto yatırım şirketi Mechanism Capital’in kurucu ortağıdır.

Genel piyasa eğilimi, Andrew’un hislerini yansıtıyordu. Coinglass’ın datalarına nazaran, BTC’ye karşı alınan short konumların yüzdesi son birkaç gün içinde %47’den %50,6’ya yükseldi.

BTC Piyasası: Standard Chartered’dan Bitcoin Fiyatı İçin Yıl Sonu Tahmini! 2

Trader’ların BTC’ye karşı hassaslığı aşağı taraflı olsa da, ferdî yatırımcılar BTC biriktirmeye devam ediyor. Bu durum, Glassnode’un 0.1’den fazla kripto para tutan adres sayısının ATH düzeyi olan 4.3 milyona ulaştığını söyleyen bilgileriyle paraleldi.

Btcpiyasasi.com olarak altın, gümüş ve Bitcoin fiyatı hakkında aktüel açıklamalarına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap