Squid Game (SQUID) yatırımcısı, fiyat çöküşüyle birlikte tüm birikimini kaybetti

Squid Game (SQUID) yatırımcısı, fiyat çöküşüyle birlikte tüm birikimini kaybetti

Paylaş
Uzman Coin: Squid Game (SQUID) yatırımcısı, fiyat çöküşüyle birlikte tüm birikimini kaybetti

Kripto para işlemlerinin yasak olduğu Çin’de, sadece İngilizce ön ismi olan Bernard’ı kullanarak kendisini tanıtan bir kullanıcının SQUID token düşüşünün ardından 28 bin dolar kaybettiği ortaya çıktı.

“FOMO’ya kapıldım”

Amerikan medyasından CNBC’ye konuşan Bernard isimli yatırımcı, Squid Game’in tüm dünyada popüler olması sebebiyle böyle bir yatırım yaptığını söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Konuyla ilgili Google’dan hızlıca bir araştırma yaptım ama tüm söylenenleri de okumadım. Sadece dizinin tüm dünyada çok popüler olması sebebiyle, bu kripto parada da yükseliş olacağını düşündüm ve FOMO’ya kapıldım. Bu evrende, bir varlığa herkes hücum edince FOMO’ya kapılıyorsunuz”

FBI, Binance ve SEC’ye ulaştı ama…

Bernard ayrıca yaşadığı kaybın ardından FBI ve SEC’ye de ulaştığını ancak yaşadığı bölgede konuyla ilgili şikayet oluşturamadığı için imkanlarının kısıtlı olduğunu belirtti. SQUID’i internet sitesinde listeleyen CoinmarketCap ve web sitesinin sahibi olan Binance ile de görüştüğünü belirten Bernard, tarafların sorumluluk kabul etmediklerini söyledi.

En az 3.4 milyon dolar…

Bilindiği üzere yatırımcılar, sıfıra inmeden önce fiyatı 2800 dolara kadar yükselen SQUID’i alabilmelerine rağmen satamıyorlardı. Binance Smart Chain işlem kayıtlarına göre ise, en az 3.4 milyon dolarlık fon, token’ın bilinmeyen yaratıcıları tarafından ele geçirilmiş gözüküyor.

“Dolandırıcılık olmadığını garanti etmiyoruz”

Projeyi denetleyen şirketlerden Coinscope ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Coinscope, proje likiditesinin yok olmayacağını, yaratıcı ekibin arzı satmayacağını veya bunun bir çıkış dolandırıcılığı olmadığını garanti etmez. Bu belgede ilgili projenin denetlenmesiyle sağlanan bilgiler yalnızca genel bilgi amaçlıdır ve herhangi bir bağımsız projeye yatırım yapmak için bir neden olarak kullanılmamalıdır”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap