Son dakika: Fed faiz kararı açıklandı

Son dakika: Fed faiz kararı açıklandı

Paylaş
Uzman Coin: Son dakika: Fed faiz kararı açıklandı

Hem kripto para piyasasında hem de geleneksel piyasada yakından izlenen Fed faiz açıklaması geldi. Amerikan merkez bankası, beklendiği gibi faizi 0 – 0.25 aralığında sabit tuttu. Banka, Mart ayından bu yana faizi bu aralıkta tutuyor.

Öte yandan toplantının ardından yapılacak olan açıklamalarda, esas merak konusu ise Fed’in varlık alımlarını azaltma konusunda ilk adımı atıp atmayacağı. Fed Başkanı Powell, geçtiğimiz ay bankanın artık varlık alımlarını azaltmaya başlama yolunda olduğunu söylemişti. Ekonomistler de aylık 120 milyar dolarlık bu varlık alımlarında azaltıma gidileceğini tahmin ediyor. Bununla birlikte Powell, faiz oranlarını artırma zamanının ise geldiğini düşünmüyor. Başkan, bunun için iş gücü piyasasının daha fazla iyileşmesi gerektiğini ifade etmişti.

Faizlerin düşük tutulması, genel olarak kripto para piyasası için olumlu. Düşük faiz ortamında getiri arayışında olan yatırımcılar, alternatif varlıklara yöneliyor ve Bitcoin başta olmak üzere kripto paralar da bu noktada alternatif olarak öne çıkıyor.

Ayrıntılar geliyor…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap