Son Dakika: Bu Kripto Para Şirketi Şok Kararından Geri Adım Attı!

Son Dakika: Bu Kripto Para Şirketi Şok Kararından Geri Adım Attı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Son Dakika: Bu Kripto Para Şirketi Şok Kararından Geri Adım Attı!

Bugün kripto para şirketi StarkWare, güncelleme yapmayan cüzdanları sıfırlayacağını ilan etti. Bununla birlikte, toplumsal medyada bu uygulamaya yansılar yağdı. Şikayetlerin akabinde StarkWare, geciken cüzdan güncelleyicileri için kripto erişimini geri yükledi.

Kripto para şirketi geri adım atmak zorunda kaldı!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bugün kripto dünyasında şok edici bir gelişmeye şahit oldu. Bir kripto para şirketi olan StarkWare, kullanıcılarına güncelleme yapmayanların cüzdan bakiyelerinin sıfırlanacağını duyurdu. Bununla birlikte, bu deklarasyon kripto dünyasında hiç de güzel karşılanmadı. Kullanıcıların X’te şikayet etmesinin akabinde StarkWare, geri adım atmak zorunda kaldı. Böylelikle, kullanıcıların fonlarını erişilemez hale getiren yükseltme uygulamasından vaz geçti.

Son gelişmede Starknet Blockchain’in ardındaki şirket olan StarkWare, kullanıcıların X’de bir teknoloji güncellemesinin akabinde cüzdanlarının haksız yere sıfırlandığına dair şikayetlerle doldurmasının akabinde, birtakım kullanıcıların kriptolarına erişimi tekrar sağlamayı kabul etti. Mevzunun, Argent yahut Braavos cüzdanlarını yükseltme için vaktinde güncellemeyen kullanıcıların bakiyelerini etkilediği görüldü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Son Dakika: Bu Kripto Para Şirketi Şok Kararından Geri Adım Attı! 1

Kullanıcılar uygulamaya reaksiyon gösterdi

Bu ortada kripto para şirketi, kullanıcıları bu ayın başlarında cüzdanlarını yükseltmeleri konusunda uyardı. StarkNet 7 Ağustos’ta “Cüzdanınızı şimdi yükseltmediyseniz, artık paranıza erişim sağlamanın tam vakti.” paylaşımını yaptı. Lakin Çarşamba günü erken saatlerde, X toplumsal medya platformu, cüzdanları Starknet’in yeni 0.12.1 yükseltmesiyle uyumlu olmadığı için hesap bakiyelerinin temizlendiği şikayetleriyle doldu. 0XSisyphus kullanıcı isimli bir şahıs X hesabında bahse ait olarak şunları yazdı:

StarkWare, en son mukavelelere yükseltilmeyen eski cüzdanlardaki tüm kullanıcı bakiyelerini sıfırladı. Bu, en son yazılım paketini almazsanız banka hesabınızdaki paranın kaybolmasına muadil nitelikte bir olay.

Kripto para şirketi hesaplara tekrar erişim sağladı

Yaşanan hayal kırıklığına cevap olarak StarkWare, yükseltmenin tekrar etkinleştirildiğini duyurdu. Ayrıyeten, kullanıcıların fonlarına tekrar erişebilmelerini sağladığını açıkladı. Takım, teknik nedenlerden dolayı bu cüzdanlardaki fonların yine ortaya çıkmasının bir gün sürebileceğini de belirtti. Bu bağlamda StarkWare, resmi X hesabı üzerinden şu açıklamayı yayınladı:

Starknet geçtiğimiz hafta kıymetli bir sürüm güncellemesi yaptı: 0.12.1. Birkaç ay evvel, bu güncellemeye hazırlık olarak, Starknet kullanıcılarından hesaplarında kıymetli bir yükseltme yapmaları istendi. 0.12.1 yayına girdiğinde, yükseltme yapılmayan hesaplara süreksiz olarak erişilemez hale geldi. Tüm bu hesaplar için (toplam 550 bin dolar içeren) erişim geri yükleniyor. Bugün itibariyle, yükseltme tekrar etkinleştirilerek kullanıcıların hesaplarına çabucak yine erişebilmeleri sağlandı. Teknik nedenlerden dolayı Argent ve Braavos kullanıcılarının tekrar erişim sağlaması yarına kadar sürebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap