Solana’nın Web3 tabanlı akıllı telefonu yedi ülkede satışa sunuldu

Solana’nın Web3 tabanlı akıllı telefonu yedi ülkede satışa sunuldu

Paylaş
BTC Piyasası: Solana’nın Web3 tabanlı akıllı telefonu yedi ülkede satışa sunuldu

Investing.com – Solana Labs, büyük umutlar bağladığı Android işletim sistemi tabanlı Web3 akıllı telefonunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Solana, tasarladığı akıllı telefonuyla kullanıcıları Blockchain teknolojisiyle tanıştırmayı hedefliyor. Twitter üzerinde paylaşılan gönderide telefonun ABD, Kanada, Avrupa Birliği ülkeleri, Birleşik Krallık, İsviçre, Avustralya ve Yeni Zelanda’da satışa sunulduğunu duyurdu.

Saga ismi verilen akıllı telefonun kimi öne çıkan özellikleri ortasında biyometrik kimlik doğrulama ve şifreleme prosedürüyle korunan bir formül olan “Seed Vault” ile kolaylaştırılmış bir Web3 tecrübesi bulunuyor. Saga kullanıcıları böylece masaüstü web tarayıcısı aracılığıyla süreçleri imzalamak zorunda kalmadan Solana dApp Store ile merkezsiz uygulamalara erişebilecek.

Solana, Saga ile Web3’de ihtilal yapmak istiyor

Yapılan açıklamanın devamında ön siparişlerin gelmeye başladığını ve akıllı telefonun yakın vakitte daha fazla ülkede satışa sunulmaya başlayacağı bildirildi. Solana Labs geliştiricileri, Saga’nın Web3 bölümünde bir ihtilal yapacağı konusunda epeyce tezli.

Kullanıcılarına eşsiz bir tecrübe vadeden Saga ile Web3 üzerinde süreç yapma, kripto varlık ticareti, NFT basımı, Blockchain oyunlarını oynama ve merkezsiz uygulamalara erişim üzere gibi özellikler bulunuyor. Akıllı telefon Saga ile gelen bir diğer yeni özellik ise kullanıcıların aygıt kurulumunu gerçekleştirdikten sonra Saga Genesis Token isimli bir NFT’ye sahip olmaları. Bu NFT ile kullanıcılar, Solana dApp Store’da kimi özel merkezsiz uygulamalara erişim sağlayabilecek.

SOL fiyatında son durum

Solana tarafından yapılan bu değerli duyurunun akabinde Blockchain ağının mahallî varlığı SOL fiyatında kıymetli bir reaksiyon görülmedi.

Piyasa ile paralel hareket eden SOL, son 3 günde %14’e yakın bedel kaybının akabinde dünkü 20 dolarlık taban düzeyinden %4’e yakın yükselerek 20,75 dolardan süreç görmeye devam ediyor.

Yazar: Günay Caymaz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap