Solana’nın e-ticareti devi ile iş birliği yükselişi tetikledi

Solana’nın e-ticareti devi ile iş birliği yükselişi tetikledi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Solana’nın e-ticareti devi ile iş birliği yükselişi tetikledi

Investing.com – Solana Labs, merkezsiz ödeme protokolü Solana Pay’i ABD e-ticaret devi Shopify’a entegre ederek değerli bir muvaffakiyete imza attı.

Yeni ödeme sistemi sayesinde Shopify’daki milyonlarca işletme, kripto piyasasının en büyük ikinci sabit kripto para ünitesi USDC ile ödeme kabul edebilecek. USDC’nin dolara sabitli olmasından ötürü işletmelerin bu ödeme yolunu süratli biçimde benimseyeceği düşünülüyor. 

Bu entegrasyonla ABD e-ticaret dalının %10’unu oluşturan Shopify, Solana ekosisteminin bir kesimi haline geldi. Solana Pay’in platformda süratle benimsenmesini sağlayacak en kıymetli özelliklerinden biri süreç maliyetinin neredeyse sıfır olması. Kredi kartı kurullarının %1,5 ila %3,5 oranında değiştiği ortamda işletmelerin Solana Pay’i kullanma konusunda istekli olabileceği iddia ediliyor. O denli ki Solana ağında ortalama süreç fiyatları şu an 0,00025 dolar olarak ihmal edilebilir bir düzeyde bulunuyor. 

Bu noktada akıllarda Solana ağının randımanı soru işareti oluştururken geliştiricilerin 2. çeyrekte %100 çalışma performansı raporlaması telaşları azaltıyor. Solana Hisse, Shopify üzerinden sistemle uyumlu tüm Solana merkezli kripto cüzdanları aracılığıyla kullanılabilecek.

Bununla birlikte Shopify, daha evvel Blockchain tabanlı birkaç ödeme sistemini platforma eklediği için bu alana yabancı değil. Solana Pay’in kripto paraların ödeme sistemi olarak kullanımını artırma potansiyeline sahip kıymetli bir misyonu bulunuyor. Kripto para ödeme tekniğinin genel kabul görmesi durumunda ilerleyen periyotlarda SOL ve ekosisteminin başka kripto para ünitesi BONK’un ödeme seçeneği olarak eklenebileceği düşünülüyor.

Solana ağı için son derece değerli olarak görülen bu gelişmenin akabinde SOL tokeni, birinci 20’de en çok yükselen varlık oldu. Dün piyasa genelinde kısmi bir talep artışı görülürken SOL, %5’in üzerinde yükselişle bu hafta 20 doların altına sarktıktan sonra 21 dolar bandına geri döndü. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap