Solana’nın DeFi devi Serum’un topluluk vakfına 100 milyon dolar yatırım

Solana’nın DeFi devi Serum’un topluluk vakfına 100 milyon dolar yatırım

Paylaş
Uzman Coin: Solana’nın DeFi devi Serum’un topluluk vakfına 100 milyon dolar yatırım

Solana’nın merkeziyetsiz finans devi olan Serum’un, Teşvik Ekosistem Vakfı’na 100 milyon dolar yatırım yapıldı. Fonlama turunda yaklaşık 18 yatırımcı yer aldı. Bu yatırımcıların arasında ise Commonwealth Varlık Yönetimi, Tagus, Tiger Global ve Golden Tree Varlık Yönetimi gibi geleneksel finansın önemli şirketleri de bulunuyor.

Fonların bir bölümü, Serum’un merkeziyetsiz finans özelliklerini ve likidite altyapısını desteklemek üzere kurulan Serum Ekosistem Fonu’na ayrılacak. Fon, Serum ağı genelindeki birkaç büyüme noktasına odaklanacak. Bunlar DeFi, NFT’ler, oyunlar, metaverse ve DAO araçları gibi gelecek vadeden unsurlar olacak. İş geliştirme, pazarlama ve ekosistem entegrasyonu da desteklenecek.

“Serum temel likidite sağlayıcısı olacak”

Serum topluluğunun bilinen anonim katılımcılarından JHL ise yatırımla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Son birkaç ay içinde Serum ekosistemi inanılmaz bir büyüme yaşadı. Serum üzerine inşa edilen 70’in üzerinde proje var. Her biri de likdite havuzlarından ve ticaret hacminden yararlanıyor ve onlara katkı veriyor. Serum’u hem Solana ekosisteminde hem de bunun ötesinde temel likidite altyapı sağlayıcısı olarak daha da büyük bir yerde konumlandırmak istiyoruz”

Vybe Network’ün yarattığı Serum Analytics’e göre, Serum üzerindeki uygulamaların 2 milyar doların üzerinde bir değerde kilitli avrlıkları bulunuyor. Yine Serum Analytics’e göre, 4 Aralık günü Serum üzerindeki günlü işlem hacmi de 350 milyon doları aştı ve kendi rekorunu kırdı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap