Solana kurucu ortağı: FTX, SOL’leri müşterilere dağıtsın

Solana kurucu ortağı: FTX, SOL’leri müşterilere dağıtsın

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Solana kurucu ortağı: FTX, SOL’leri müşterilere dağıtsın

Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, FTX’in elindeki SOL’leri direkt müşterilerine dağıtmasının daha âlâ olacağını savundu.

Geçtiğimiz yılın kasım ayında FTX, süratli bir çöküş yaşayarak tüm kripto ekosistemini tesiri altına aldı. Sam Bankman-Fried’ın başrol olduğu bu çöküşte, milyonlarca kullanıcı ziyan etti. FTX ve kardeş şirketi Alameda Research, kripto piyasasından 1 milyar dolardan fazla parayı buharlaştırdı. Bu çöküşten en çok etkilenen proje ise Solana oldu. Solana, daha evvel FTX ve Alameda’ya SOL sattığı için kıskaca girdi.

Solana kurucu ortağından optimist çözüm

Yeniden yapılandırmayla piyasaya dönmeyi planlayan FTX’in elinde SOL bulunuyor. Solana kurucu ortağı Anatoly Yakovenko ise bu SOL’ler için optimist bir tahlil üretti.

Aradan geçen aylar sonra, FTX’in geri dönüş sinyali piyasaya damga vurdu. FTX’in yeni idaresi ise elinde bulunan dijital varlıkları gözden çıkardı. Satış mümkünlüğünün yüksek düzeyde olduğu bu duruma değinen Solana kurucusu Anatoly Yakovenko, FTX’in elinde bulundurduğu SOL’leri müşterilerine dağıtmasının daha uygun olacağını belirtti.

FTX’in elinde tam olarak ne kadarlık bir SOL olduğu bilinmese de kayıtlara en az 134 milyon dolarlık varlığı yansımış durumda. Bu varlığın direkt piyasada satışı, piyasa açısından olumsuz havayı ortaya çıkarabilir. 7.000.000 SOL tutan FTX’e seslenen Yakovenko, kazan-kazan bir sonucun ortaya çıkabileceğine işaret etti.

Yakovenko, “Benim dileğim SOL’un tüm FTX müşterilerine direkt dağıtılması olurdu,” dedi. Solana kurucu ortağı bu durumu herkes için en çıkarlı yol olarak nitelendirdi.

Solana, geçen yıl, FTX ve kardeş ticaret firması Alameda Research’e toplam 58.086.686 SOL sattığını ve bunun bugünkü pahasının 1,1 milyar dolar olduğunu açıklamıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap