Şoke Edici Benzerlik: Bitcoin ve PEPE Coin Grafiğine Bakın!

Şoke Edici Benzerlik: Bitcoin ve PEPE Coin Grafiğine Bakın!

Paylaş
BTC Piyasası: Şoke Edici Benzerlik: Bitcoin ve PEPE Coin Grafiğine Bakın!

Pepe Coin şu anda kripto piyasasında hakkında en çok konuşulan altcoin projelerinden birisi haline geldi. Token, daha bir aydan daha kısa bir müddettir piyasada. Bununla birlikte şaşırtan bir performans gösterdi. Bu ortada bu token’ın Bitcoin ile hiçbir ilgisi olmamasına karşın, şaşırtan bir biçimde neredeyse birebir fiyat modelleri sergilediği ortaya çıktı.

Pepe Coin ile Bitcoin karşılaştırması şaşırtıcı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Pepe Coin kısa müddette en büyük meme coin’lerden biri haline geldi. Ayrıyeten, her tipten daha fazla meme token dalgasına yol açıyor. İsminden anlayamadıysanız, Dogecoin’in Doge memi ile ilişkilendirilmesi üzere, bu da Matt Furie tarafından yaratılan Kurbağa Pepe’den esinlenilerek oluşturulmuş bir kripto.

Son birkaç hafta içinde Pepe Coin’e yatırım yapan herkes “kendini âlâ hissediyor, dostum.” Zira, meme coin’in fiyatı son 14 gün içinde %2.500’ün üzerinde arttı. Bu kripto para standartlarına nazaran bile yüksek bir oran. Bu noktada holder’ların arzının birden fazla kıymetli ölçüde kârda. Lakin Bitcoin grafiği ileride ne olacağına dair bir gösterge ise, ileride önemli bir kar elde etme durumu kelam konusu olabilir. Aşağıdaki karşılaştırmada, 4 saatlik PEPE/USDC grafiğini haftalık BTC/USD grafiğine karşı koyduk. Soldaki grafikte iki haftalık fiyat hareketi yer alıyor. Sağdaki grafik ise dört tam yılı gösteriyor. Tekrar de son derece emsal bir görünüme sahipler.

BTC Piyasası: Şoke Edici Benzerlik: Bitcoin ve PEPE Coin Grafiğine Bakın! 1Bitcoin, memlerin kurbağa hükümdarına karşı / PEPE/USDC / Kaynak: TradingView

Olağandışı Bitcoin ve PEPE karşılaştırmasına ait yorum

Kripto analisti Tony “The Bull”, şu açıklamaları yapıyor. Elliott Wave Teorisi’ne nazaran, piyasalar fraktaldır. Bu yüzden, çeşitli vakit dilimlerinde birbirlerine misal, tekrar eden modeller oluşturur. Basitçe söylemek gerekirse, birebir fiyat hareketinin ve davranışının çok daha yüksek bir vakit diliminde olduğu üzere saatlik yahut 4 saatlik grafikte de görülmesi mümkün.

Çalışma, kitlesel kalabalık davranışına ve insan psikolojisine dayanıyor. Bilhassa de bunun finansal piyasalarda nasıl açıkça tanımlanabilir dönüm noktaları yaratabileceğine odaklanıyor. İki grafiğin bu kadar emsal olmasının birebir tıp spekülatif davranıştan kaynaklanıyor olması mümkün. Daha da değerlisi, şayet karşılaştırma tartışılan nedenlerden ötürü doğruysa, Pepe Coin’in yakında bir ölçü kâr elde edeceğini ve bir düzeltme yapacağını gösteriyor. Elbette, meme coin’in işi şimdi bitiş değil. Artık satış yapan herkesin çok lakin çok üzgün bir kurbağa olması da mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap