Şok İddia: Çin Komünist Partisi Bu Bitcoin Borsasının Yönetiminde

Şok İddia: Çin Komünist Partisi Bu Bitcoin Borsasının Yönetiminde

Paylaş
Şok İddia: Çin Komünist Partisi Bu Bitcoin Borsasının Yönetiminde

Kriptokoin – Bir kaynağın belirttiğine göre, Çin hükümeti ülkedeki kripto para borsası endüstrisini doğrudan yönetmeye çalışıyor. Kaynağa göre, bu, ABD merkezli hesap sahipleri ve diğerleri için dondurulmuş varlıklara yol açabilir. Özellikle, Huobi Global’in web sitesi, ABD hesaplarının uyumluluk sorunları nedeniyle “kademeli olarak devre dışı bırakıldığını” ve “tüm ABD kullanıcı hesaplarını 13 Kasım 2019’dan itibaren dondurulacağını” açıkladı. Anonim kaynak, motivasyonlarını sürdürüyor. Hareket ABD standartlarına uymaktan daha derinlere iniyor.

Huobi Global Hesapları Dondurdu

Huobi Global ve Çin merkezli kripto para yatırım topluluğu Bishijie.com’un yakın zamanda bildirdiği üzere, borsadaki ABD hesapları yakında dondurulacak. Şirket, bildirimden önce kullanıcı yeteneklerini devre dışı bırakmaya başlamıştı. Yatırımcıların varlıklarını borsadan taşımak için 13 Kasım’a kadar süreleri var ve Huobi blog yazısı protokolü ve ABD ile uyumlu Huobi ABD sürümüne nasıl kaydolacağınızı ayrıntılarıyla anlatıyor.

Uyumluluk amacıyla ABD’ye özgü borsaların yaratılması ve göçü alışılmadık olmamakla birlikte, Hong Kong merkezli bir kaynak ve OTC tüccarı news.Bitcoin.com’a hikaye hakkında daha fazla şey olduğunu ve sebebin yalnızca ABD merkezli yatırımcılar olmadığını bildiriyor.

Kripto Endüstirisinde Devlet Yönetimi

Kaynak en belirgin şekilde haberleri vererek bir içeriğe göre, Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) popüler kripto borsası Huobi’deki yönetim pozisyonlarına girdiğini söylüyor:

“Gerçek bu. Zaten ÇKP üyeleri de Huobi yönetiminde görev alıyor.”

Kaygan Bir Zemin

Daha önce de belirtildiği üzere, Çin hükümeti şimdi de “blockchain” eleştirisini sansür ediyor gibi görünüyor. Başkan Xi Jinping’in teknolojinin kamuoyuna tanıtımı, ülkenin kendi merkez bankası dijital para birimi (DCEP) sisteminin geliştirilmesine odaklanarak Hong Kong yatırımcılarının raporlarına daha fazla bağlam ekliyor. “Cumhurbaşkanı Xi ayrıca Çin’in kripto alanına daha fazla kaynak koyacağını açıkladı”.

Hong Kong’daki dalgalanma ile birlikte, kripto tüccarları arasındaki korku açıklandı ve bazı endişe piyasaları derinden etkileyebilir. Anonim kaynağa göre, ÇKP aşağıdakilere doğru hareket ediyor:

[Finans] sektöründe her lider şirketi ele alalım. Alibaba. Tencent.

Açıklama, Alipay’ın tweet attığı Ekim başındaki olaylara denk geliyor: “@Alipay’ın bitcoin işlemleri için kullanıldığına dair birkaç rapor var. Yinelemek gerekirse, Alipay düzensiz davranışları belirlemek ve ilgili düzenlemelere uyumu sağlamak için tezgah üstü işlemleri yakından takip ediyor.”

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap