Sıradaki Çöküş mü Ralli mi? Bu 4 Bitcoin İddiası Şaşırttı!

Sıradaki Çöküş mü Ralli mi? Bu 4 Bitcoin İddiası Şaşırttı!

Paylaş
BTC Piyasası: Sıradaki Çöküş mü Ralli mi? Bu 4 Bitcoin İddiası Şaşırttı!

Kripto para dünyasında Bitcoin iddiası kavramı fiyatlara yönelik azalışın yahut artışın kelam konusu olduğu bir kavramdır. Buna nazaran analistler çöküş yahut ralli noktasında görüş beyan ederler. Artık iler için altı farklı BTC varsayımını paylaşacağız. Ayrıntılara bakalım.

Bitcoin fiyat iddiası: Dalga sayımı tabanın yakın olduğunu gösteriyor

Dalga sayımına nazaran, BTC fiyatında 14 Haziran’dan beri beş dalgalık bir artış (beyaz) olmuş durumda. Bu dalga sayımı doğruysa, fiyatın muhtemelen bir A-B-C modelini (siyah) takip eden bir düzeltme geçirdiğini gösterir. BTC fiyatı şu anda 0,382 Fib geri çekilme dayanak düzeyinin (beyaz) çabucak üzerinde süreç görüyor. Fibonacci geri çekilme düzeyleri teorisi, bir tarafta kıymetli bir fiyat değişikliğinin akabinde, fiyatın tıpkı tarafta devam etmeden evvel kısmen evvelki bir fiyat düzeyine dönmesinin beklendiğini belirtir. Münasebetiyle, fiyat düzeltmenin potansiyel olarak sona erebileceği bir düzeye çoktan ulaşmıştır.

BTC Piyasası: Sıradaki Çöküş mü Ralli mi? Bu 4 Bitcoin İddiası Şaşırttı! 1

Dahası, A:C dalgaları tam olarak 1:1,61 oranına sahiptir. Takviye düzeylerinin bu halde bir ortaya gelmesi nedeniyle, düzeltmenin halihazırda tamamlanmış olması mümkündür. Bu doğruysa, BTC fiyatı 30.000 dolar düzeyini geri alacak. Ayrıyeten muhtemelen 32.000 dolara hakikat bir pump hareketine başlayacak. Aksi takdirde, bir sonraki değerli dayanak 0,5 Fib geri çekilme dayanak düzeyi tarafından oluşturulan 28.100 dolar düzeyinde olacaktır. Düzeltme tamamlandıktan sonra, değerli bir üst istikametli hareket beklenecektir.

Benjamin Cowen’den Bitcoin tahmini

Benjamin Cowen, 784.000 YouTube abonesine seslendi. Bitcoin için değerlendirmeler yaptı. Bitcoin’in halving öncesi yılların birinci yarısında boğa piyasası takviye bandını kırma eğiliminde olduğunu belirtti. Lakin daha sonra üçüncü çeyrekte çabucak altına düştüğünü söylüyor. Cowen boğa piyasası dayanak bandını 20 haftalık üssel hareketli ortalama (EMA) ve 21 haftalık kolay hareketli ortalamanın (SMA) bir kombinasyonu olarak tanımlıyor. Savını kanıtlamak için BTC’nin 2011, 2015 ve 2019 yıllarında tıpkı modeli izlediğini örnek gösteriyor.

BTC Piyasası: Sıradaki Çöküş mü Ralli mi? Bu 4 Bitcoin İddiası Şaşırttı! 2

Cowen bu noktada “elimizde üç örnek var. Yeniden bunlardan bir çıkarım yapamayız. Ancak olağanda, halving öncesi yıllarda Bitcoin’in düzgün bir performans sergilediğini görüyoruz. Lakin daha sonra üçüncü çeyrek civarında, boğa piyasası takviye bandını tutamadığını göreceğiz. Nihayetinde göz önünde bulundurmamız gereken riskin bu olduğunu düşünüyorum. Evvelki üç halving öncesi yılda olduğu üzere benzeri bir biçimde mi oynayacak? Tutmayı başaramayacak mı, yoksa birinci sefer sahiden takviye olarak tutacak mı?” yorumunu yapıyor.

Tom Lee’den Bitcoin tahmini

Fundstrat Küresel Advisors’ın yönetici ortağı Tom Lee Bitcoin için 2024 fiyatına yönelik açıklamalar yaptı. Bitcoin’in (BTC) 2024 için planlanan halvingden evvel altı haneli sayılara ulaşabileceğini öngörüyor. Lee bir araştırma notunda btcpiyasasi.com olarak baktığımızda spot Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasının BTC’nin gelecek yıl Nisan ayından evvel 140.000 ila 180.000 dolara ortasında bir sayıya yükselmesini tetikleyebileceğini söylüyor.

BTC Piyasası: Sıradaki Çöküş mü Ralli mi? Bu 4 Bitcoin İddiası Şaşırttı! 3

Böyle bir hareket, mevcut düzeylerden %380 ila %516 ortasında bir artışı temsil edecek.  Fundstrat yönetici ortağı, kestiriminin Fundstrat’ın kripto stratejisi lideri Sean Farrell’in spot bir Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının Bitcoin’e olan günlük talebi beş kat artıracağı tezine dayandığını söylüyor.

CryptoQuant’ın stablecoin oranı metriğine nazaran BTC tahmini

CryptoQuant’ın stablecoin oranı metriğine nazaran Bitcoin en yüksek birikim modunda. Sonuçlar BTC fiyat hareketi için her vakit olumlu olmuştur. Piyasa döngücüsü ve zincir analisti Cole Garner’ın belirttiği üzere, ABD doları cinsinden söz edildiğinde, Bitfinex borsası için stablecoin oranı kısa müddet evvel 2022’nin sonlarından bu yana en yüksek düzeyine ulaştı.

BTC Piyasası: Sıradaki Çöküş mü Ralli mi? Bu 4 Bitcoin İddiası Şaşırttı! 4

Bu, FTX’in çöküşünden sonra piyasaların kıymetli ölçüde satıldığı bir periyottu. Ayrıyeten BTC fiyatını sırf 1. çeyrekte %70 artıran bir tekrar canlanmanın önünü açtığı bir vakit. Emsal yükseliş çıkarımları, Bitcoin piyasa pahasının tüm stablecoin’lerin piyasa kıymetine bölünmesiyle elde edilen sabit coin arz oranından (SSR) da gelmektedir. SSR, 2023 BTC fiyat toparlanması boyunca düşük kaldı. Bu da “büyük oyuncuların” bir giriş için kenarda bekliyor olabileceğini gösteriyor. CryptoQuant iştirakçisi SimonaD’ye nazaran bu da gelecekteki fiyat artışları için değerli bir argüman sunuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap