Singapur Para Otoritesi fon sağlamayı taahhüt etti!

Singapur Para Otoritesi fon sağlamayı taahhüt etti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Singapur Para Otoritesi fon sağlamayı taahhüt etti!

Singapur Para Otoritesi (MAS), web3 teknolojisine fon sağlayacağının taahhüdünü verdi.

Asya bölgesi kripto ve blockchain konusunda popülerliğini müdafaaya devam ediyor. Yılın başlarında patlayan Asya furyası, son vakitlerde ilerleyiş sergiliyor. Asya bölgesindeki kripto pazarlarından birisi olan Singapur, yeni atılımlara imza atabilir.

Singapur’un düzenleyici kurumu olan MAS, Finans Bölümü Teknoloji ve İnovasyon Programı kapsamında 150 milyon dolarlık fon hazırlığı içerisinde.

Singapur’dan web3 adımı

Singapur Para Otoritesi (MAS), web sitesinde, “MAS, Web 3.0 üzere gelişmekte olan teknolojilerden kaynaklanan yenilikçi FinTech tahlillerini desteklemek için bölümle iştirak kurmanın kıymetini kabul etmektedir” halinde bir sözde bulundu.

MAS, Finans Kesimi Teknoloji ve İnovasyon Programı kapsamında üç yılda 150 milyon dolar taahhüt etti. Bu fonun içerisinde web3 teknolojisinin de dahil edildiği belirtiliyor.

Düzenleyici kurum ayrıyeten, yenilikçi teknolojilerin sanayi kullanım durumlarında kullanılması için davetlerde bulunacağını ve hibe finansmanı sağlanacağını lisana getirdi.

MAS, Web3’ün gelişmekte olan bir teknoloji olduğuna dikkat çekti. Ayrıyeten MAS, bu usul yenilikçi teknolojilerin ardında duracağının da bildirisini verdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap