Singapur merkez bankasından stablecoin hamlesi!

Singapur merkez bankasından stablecoin hamlesi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Singapur merkez bankasından stablecoin hamlesi!

Singapur merkez bankası, stablecoin’ler (SCS) için istikrar sağlamayı amaçlayan bir planlama yayımladı.

Singapur Para Otoritesi, 15 Ağustos’ta, G10 para ünitelerinin pahasına sabitlenmiş banka dışı istikrarlı paraları hedefleyen planlanmayı duyurdu. Bankanın mali kontrol genel müdür yardımcısı Ho Hern Shin, planlamanın prestiji para ile dijital varlık ekosistemleri ortasında bir köprü olarak stablecoin kullanımını kolaylaştırmayı amaçladığını söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Singapur merkez bankasından stablecoin hamlesi! 1

Yetkili isimlerden açıklama geldi

Shin, stablecoin ihraççılarını, stablecoin’lerinin MAS düzenlemeli olmalarını istiyorlarsa uyumluluğa hazırlanmaları konusunda görüşlerini lisana getirdi. Planlama, MAS’a nazaran vakit çizelgeleri, açıklamalar, rezerv idaresi ve sermaye gereklilikleri dahil olmak üzere stabilcoin ihraç edenler için çeşitli gereklilikleri ana sınırlarıyla belirtiyor.

MAS, yeni oluşumun ihtiyaçlarını karşılayan stablecoin ihraççılarının MAS tarafından düzenlenmeleri için müracaatlarda bulunabileceğini belirtti. Prestiji paralar ile dijital varlıklar ortasında etkileşimi kolaylaştırmak ismine stablecoin kullanımına değinen Shin, bu husus üzerindeki faaliyetlerin sıkılaştırılacağını tabir etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap