Singapur, Kripto ATM’lerinin Faaliyetlerini Yeni Merkez Bankası Yönergesi ile Durdurdu

Singapur, Kripto ATM’lerinin Faaliyetlerini Yeni Merkez Bankası Yönergesi ile Durdurdu

Paylaş
BTC Piyasası: Singapur, Kripto ATM’lerinin Faaliyetlerini Yeni Merkez Bankası Yönergesi ile Durdurdu

Singapur’daki kripto ATM’leri, ülkenin merkez bankası Singapur Para Otoritesi’nin (MAS) kurallarına uymak için durduruldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg’ün aktardığına göre, Singapur’daki ATM’ler MAS tarafından yeni yayımlanan yönergelere uymak amacıyla Salı günü faaliyetlerini durdurdu. Ülkede faaliyet gösteren kripto ATM operatörleri, şimdi MAS’tan gelecek detaylı açıklamayı bekliyor. 

Yönergeler, işletmelerin fiziksel kripto ATM hizmetleri sunmasını yasaklarken; kripto işletmelerinin hizmetlerini kendi resmi internet siteleri ve sosyal medyası dışındaki halka açık yerlerde, internet sitelerinde ve sosyal medyada tanıtmalarını kısıtlıyor. 

ABD Kripto ATM’lerini Radarına Aldı

Geçtiğimiz haftalarda ABD de kripto ATM’lerini radarına almış ve insan ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasadışı faaliyetleri artırdığı gerekçesiyle kripto ATM’lerine sıkı düzenlemeler gelmesini önermişti. Singapur da ATM’ler aracılığıyla kripto varlıklara kolay erişim sağlamanın, ilişkili riskleri dikkate almadan dürtü odaklı kripto ticareti faaliyetlerini teşvik edebileceğini söyleyerek benzer bir kaygıya dikkat çekti.

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap