Singapur, gelişmekte olan blokzincir teknolojileri için takviye sağlayacak

Singapur, gelişmekte olan blokzincir teknolojileri için takviye sağlayacak

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Singapur, gelişmekte olan blokzincir teknolojileri için takviye sağlayacak

Singapur Para Otoritesi (MAS), finans bölümünde ileri teknolojileri geliştirmek için önümüzdeki üç yıl içinde 150 milyon dolara kadar dayanak sağlamayı planladığını açıkladı. Daldaki teknolojik gelişmeleri hızlandırmayı ve güçlendirmeyi amaçlayan yenilenmiş Finans Bölümü Teknoloji ve İnovasyon Programının (FSTI 3.0) bir modülü olan strateji, 150 milyon dolara kadar dayanak hedefliyor.

Finans Bölümü Teknoloji ve İnovasyon Programının FSTI 3.0 kapsamında Singapur Para Otoritesi, farklı inovasyon alanlarını desteklemek için yeni alanlar oluşturacak. Bu alanlardan biri, kurumsal risk sermayesi kuruluşlarını da içeren Geliştirilmiş Mükemmeliyet Merkezi ismini aldı.

Kuruluşlar, proje başına 2 milyon dolarlık üst hudutla, uygun harcamaların %50’sine kadar finansman takviyesi alacak. Finansman, kurumsal teşebbüs sermayesi şirketlerinin yeni kurulan şirketlere mentorluk yapmalarını ve yardımcı olmalarını sağlayarak şirketlerin ölçeklenmelerini ve sürdürülebilir iş modelleri geliştirmelerini mümkün kılacak.

Bu makale birinci olarak Paranfil üzerinde yayımlanmıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap