Sıcak Gelişme! Stablecoin İhraçcısı Güney Asya Deviyle İştirake Gidiyor

Sıcak Gelişme! Stablecoin İhraçcısı Güney Asya Deviyle İştirake Gidiyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! Stablecoin İhraçcısı Güney Asya Deviyle İştirake Gidiyor

Stablecoin ihraççısı Circle ile ilgili değerli bir haber var. Singapur’da Web3 müşteri tecrübelerini tanıtmak için Grab ile çığır açan bir paydaşlık kurduğunu duyurdu. Bu işbirliği, Circle’ın yenilikçi Web 3 Hizmetleri platformunun Grab uygulamasına entegrasyonunu içeriyor. Ayrıyeten heyecan verici blockchain özelliklerinin önünü açıyor.

Circle ve Grab Web3 cüzdanı

Circle paydaşlığı ile birlikte Singapur merkezli kullanıcılar, blockchain teknolojisinin potansiyelinden yararlanmak üzere tasarlanmış gelişmiş bir dijital cüzdan olan ‘Grab Web3 Cüzdan’a erişebilecekler. Bu cüzdan ile kullanıcılar blockchain özellikli hesaplar oluşturacaklar. Ayrıyeten mükafatların kilidini açacaklar. Öteki taraftan değiştirilemez tokenler (NFT’ler) üzere eşsiz dijital varlıklar toplayacaklar. Birinci teklifler ortasında, kullanıcıların yaklaşan F1 Singapur Grand Prix’si sırasında özel fırsatlardan ve tecrübelerden yararlanmalarını sağlayan SG Pitstop Pack NFT kuponlarının kullanımı yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! Stablecoin İhraçcısı Güney Asya Deviyle İştirake Gidiyor 1

Circle Kurucu Ortağı ve CEO’su Jeremy Allaire mevzuyla ilgili açıklama yapıyor. Buna nazaran, şirketin global ölçekli tüketici internet markalarıyla işbirliği yapma misyonunu vurguluyor. Grab ile yapılan bu paydaşlığın bir amacı var. Buna nazaran Circle’ın dijital varlıkları günlük yaşama sıkıntısız bir halde entegre etmesini amaçlıyor. Ayrıyeten kullanıcılar için faydayı artırma vizyonuyla da uyumlu. Circle, blockchain inovasyonunu Grab’in geniş müşteri tabanına taşıyor. Başka taraftan sorumlu dijital varlık benimsemesinin tüm potansiyelini gerçekleştirmeyi amaçlıyor.

MAS Project Orchid’i desteklemek

Circle ve Grab ortasındaki bu işbirliği, Singapur Para Otoritesi’nin (MAS) Project Orchid teşebbüsüne de katkıda bulunuyor. Gerçek dünya senaryolarında blockchain teknolojisinin dönüştürücü yeteneklerini vurgulayan Purpose Bound Money isimli projenin pratik bir gösterimi olarak hizmet ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! Stablecoin İhraçcısı Güney Asya Deviyle İştirake Gidiyor 2

Circle Baş Strateji Sorumlusu ve Global Siyaset Lideri Dante Disparte mevzuyla ilgili açıklama yapıyor. Buna nazaran Grab ile yapılan bu iştirak aracılığıyla blockchain takviyeli inovasyonu hızlandırmaktan duyduğu heyecanı lisana getiriyor. Singapur’un sorumlu dijital varlık inovasyonunu teşvik etmeye yönelik ilerici yaklaşımı var. Buna nazaran Circle’ın blockchain teknolojisini herkes için erişilebilir ve yararlı hale getirme taahhüdüyle uyumlu.

Circle Web3 hizmetleri

Circle’ın Web3 Hizmetleri platformu, hem yerleşik Web 2.0 internet şirketlerinin hem de gelişmekte olan Web3 teşebbüslerinin stablecoinleri, dijital varlıkları ve akıllı mukaveleleri tüketici ve kurumsal uygulamalarına meselesiz bir halde dahil etmelerini sağlamada değerli bir rol oynuyor. Grab ile yapılan bu işbirliği, bu amaca ulaşma yolunda kıymetli bir adımı daha temsil ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! Stablecoin İhraçcısı Güney Asya Deviyle İştirake Gidiyor 3

Circle’ın Singapur’daki büyüyen varlığı dikkat çekiyor. Buna nazaran bölgeye olan bağlılığının altını çiziyor. Haziran 2023’te MAS’tan Büyük Ödeme Kuruluşu Lisansı alan Circle bir atılım daha yapmıştı. Tıpkı yılın Mayıs ayında resmi olarak ofisini açmıştı. Şubat 2023’ün başlarında Circle, Singapur’un devlet takviyeli birinci blockchain ekosistemi kurucusu Tribe ile paydaşlık kurdu. Böylelikle bölgedeki Web3 geliştirici yetenek havuzunu beslemeyi ve geliştirmeyi amaçlıyor. Bu amaç ile btcpiyasasi.com olarak baktığımızda yenilikçi bir eğitim ve takviye programı başlattı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap