Sıcak Gelişme! SEC’den Yeni Binance Suçlaması!

Sıcak Gelişme! SEC’den Yeni Binance Suçlaması!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! SEC’den Yeni Binance Suçlaması!

Kripto para dünyasında Binance ile ilgili haberler bitmek bilmiyor. SEC ile devam eden yasal süreçte çabucak her gün yeni gelişmeler kelam konusu. Son gelişme ise SEC tarafından geldi. SEC’in yeni bir suçlaması var. Ayrıntılara bakalım.

Binance için güçlü süreç devam ediyor

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC)’den haber var. Dozunu artıran yasal çabada Binance.US’yi devam eden bir soruşturmada işbirliği yapmamakla suçladı. Düzenleyici kurum, kripto para borsasının staking, takas ve aracılık hizmetlerinin, yakın vakitte mühürsüz mahkeme evraklarında ortaya çıktığı üzere federal menkul değerler yasasını ihlal ettiğini argüman ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! SEC’den Yeni Binance Suçlaması! 1

SEC‘in birincil telaşı, Binance.US’nin Binance’in memleketler arası kuruluşu tarafından sağlanan bir saklama hizmeti olan Ceffu’ya bağımlılığının devam etmesi etrafında dönüyor. Ceffu’ya olan bu bağımlılık dikkat çekiyor. Buna nazaran varlıkların offshore’a transfer edilmesini önlemek için tasarlanmış evvelki bir mutabakatın ihlali olarak algılanıyor.

Binance.US düzenleyici incelemeye karşılık verdi

SEC, şirketin keşif sürecinde hudutlu ispat sunduğunu münasebet gösteriyor. Böylelikle Binance.US’nin uyumluluğuna ait çekincelerini lisana getiriyor. Bu ispat boşluğunun, borsanın fonlara erişimi sadece lokal ABD işçisiyle kısıtlamayı amaçlayan istek kararına uyup uymadığına dair soruları gündeme getirdiğini sav ediyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! SEC’den Yeni Binance Suçlaması! 2

SEC’in Ceffu ile ilgili soruşturmasına ve kaygılarına cevap olarak Binance.US durumunu kararlılıkla savundu. Borsa, düzenleyicinin Ceffu konusundaki kaygılarının abartılı ve yersiz olduğunu savunuyor. Ayrıyeten ek doküman talebini “beyhude bir çaba” olarak nitelendiriyor.

Mahkeme dokümanları ne diyor?

Mahkeme dokümanları Perşembe günü, ABD SEC’in Binance.US’yi soruşturmada işbirliği yapmamakla suçladığını gösteriyor. Öteki taraftan Ceffu tarafından sağlanan saklama hizmetlerinin, varlıkların yurt dışına akışını engellemeye yönelik bir muahedeyi ihlal ettiğini sorguladığını gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! SEC’den Yeni Binance Suçlaması! 3

Binance.US, Ceffu yazılımının sağlayıcısı olarak yalnızca cüzdan oluşturma hareketinin, Binance Holdings Ltd’nin milletlerarası koluna müşteri fonlarına saklama yahut erişim hakkı vermediğini ileri sürüyor. Borsa, müşterilerin varlıklarının inançta kaldığını belirtiyor. Ayrıyeten saklama düzenlemesinden etkilenmediğini vurgulayarak SEC’in savlarına meydan okuyor.

Farklı boyutlar

SEC’in soruşturması Binance.US ve Ceffu kullanımını daha derinlemesine araştırıyor. Öteki taraftan, kripto para borsası artan düzenleyici baskıyla karşı karşıya. Bu soruşturmanın sonucu, dijital varlık sanayisindeki yasal çerçeve ve uygulamalar üzerinde geniş kapsamlı tesirlere sahip olacak. Ayrıyeten gelecekteki düzenleyici hareketler için emsal teşkil edecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme! SEC’den Yeni Binance Suçlaması! 4

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda SEC’in atakları ister istemez kripto para yatırımcısında kuşku uyandırıyor. Bu durum alana girmek isteyen yatırımcı için de soru işaretlerine neden oluyor. Şimdiden mahkeme sürecinin nasıl sonuçlanacağı merak konusu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap