Sıcak Gelişme: Popüler Borsa Ripple’ı Delist Etti! İşte Nedeni ve XRP’ye Etkileri

Sıcak Gelişme: Popüler Borsa Ripple’ı Delist Etti! İşte Nedeni ve XRP’ye Etkileri

Paylaş
Sıcak Gelişme: Popüler Borsa Ripple’ı Delist Etti! İşte Nedeni ve XRP’ye Etkileri

Kriptokoin.com – LINE Corp’un bir birimi olan Singapur merkezli Bitcoin borsası BITBOX, gizemli bir şekilde Ripple (XRP)’ı delist etti.

LINE destekli BITBOX BorsasıRipple’ı gizemli bir şekilde delist etti

NewsEnquire CEO’su Jaymin Shah’a göre, kripto para borsası BITBOX, kullanıcılarını platformundan üçüncü en büyük kripto para birimi olan XRP’yi delist ettiği konusunda bilgilendirdi. Singapur merkezli borsa XRP’yi neden tasfiye etmeye karar verdiklerini açıklamadı. BITBOX yaptığı açıklamada, varlıkların düşük performans, likidite eksikliği ve düzenleyici konular gibi ana nedenlerden dolayı borsadan çıkarılabileceğinden bahsetti.

Bazı BITBOX müşterileri, en sevdikleri kripto para birimini delist eden borsayı hesaplarını kapatmakla zaten tehdit ediyorlar. BITBOX, dünya çapında yaklaşık 700 milyon kullanıcısı olan Japonya’da popüler bir sosyal ağ uygulaması olan LINE Corp’a aittir. Borsa Temmuz 2018’de Singapur’da yeniden başlatıldı. 2019’da LINE, Japon müşterileri için BitMAX adlı yeni bir kripto para borsası da başlattı.

BITBOX’un delist haberi rahatsız edici bir şekilde piyasayı etkileyebilir

Ripple’ın Asya pazarında güçlü bir varlığı olduğu düşünüldüğünde, duyuru XRP topluluğu için şaşırtıcı olmalı. Kriptokoin tarafından daha önce bildirildiği gibi, CipherTrace CEO’su David Jevans, hemen hemen her Japon bankasının XRP ile çalışacağını öne sürdüğü bomba gibi bir açıklama yaptı. Ripple aynı zamanda dünya çapında düzenleyici netlik için güçlü bir savunucudur.

Temmuz 2019’da şirketin CEO’su Brad Garlinghouse, ABD Kongresi’ne “sorumlu aktörler” adına bir dava açmak için mektup yazarken, milletvekillerine tüm dijital varlıkları tek bir kefeye koymamaları konusunda çağrıda bulundu. Kripto paranın fiyat performansı son zamanlarda ciddi derecede zorlayıcıydı, ancak dün XRP fiyatı aylarca kanamanın ardından yüzde 12’den fazla artış gördü. Şimdi ise uzmanlara göre, BITBOX’un delist haberi rahatsız edici bir şekilde piyasayı etkileyebilir.

Dün Ripple (XRP) fiyat performansı ile herkesi şaşırttı

6 Ocak’ta XRP, piyasa değeri ile en büyük kripto para birimleri arasında en iyi performansı sergiledi. CoinMarketCap verileri, kripto paranın şu anda 0,216 dolardan işlem gördüğünü gösteriyor. Popüler altcoin şu anda 9,4 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Ripple yazım sırasında piyasa değeriyle 2,5 milyar dolarlık bir son 24 saatlik işlem hacmini yönetiyor. Ripple’la ilgili diğer kritik haberler için “Son Dakika: Ripple Fırladı! İşte Yükseliş Ateşleyen Neden” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap