Sıcak Gelişme: İki Dev Şirket Kripto Para İştirakine Son Verdi!

Sıcak Gelişme: İki Dev Şirket Kripto Para İştirakine Son Verdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: İki Dev Şirket Kripto Para İştirakine Son Verdi!

Son gelen haberlere nazaran, perakende broker Robinhood, klâsik finans kurumu Jump Trading ile kripto para ile ilgili bir iştiraki sona erdirdi.

Robinhood ve Jump Trading kripto para işbirliğini bitirdi!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Jump Trading, Robinhood’un birkaç yıl evvel kripto para dünyasına girişini desteklendi. Jump Trading, klâsik finans piyasalarında bir dev pozisyonunda. Mevzuya aşina bir kişinin verdiği bilgiye nazaran, Robinhood Markets Inc. artık Jump Trading’le iş yapmıyor. Robinhood’un fiyat almayan kripto para işi, milyarlarca dolarlık süreç hacmini sıkıntısız bir halde sürdürmek için piyasa yapan firmalara bağlı. Lakin Jump’ın, artan düzenleyici incelemelerin ortasında ABD pazarından geri çekildiği bildiriliyor.

On-chain bilgiler Jump ve Robinhood’un Temmuz ayı başında yollarını ayırdığını gösteriyor. Bu ortada, Robinhood hususa ait olarak şimdi resmi bir açıklama yapmadı. Kaynaktan gelen bilgiler, ilgilerinin değiştiğine dair kamuoyunda çok az fark edilen delillere ekleniyor. Robinhood’un mali raporları 2022’nin dördüncü çeyreğinden bu yana Tai Mo Shan Ltd. şirketinden bahsetmiyor. Bu şirket, Robinhood’un sipariş akışını yöneten Jump iştiraki. Bunun yerine, halka açık broker, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’ndaki kamuya açık belgelere nazaran, şu anda Robinhood’un kripto para akışının aslan hissesini ele alan B2C2 de dahil olmak üzere rakip piyasa yapan firmalarla çalışıyor.

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: İki Dev Şirket Kripto Para İştirakine Son Verdi! 1

İşbirliğinin neden sona erdiği şimdilik belirsiz

Robinhood ve Jump’ın neden artık birlikte çalışmadığı net değil. Jump yıllardır klâsik finansın en büyük piyasa yapıcılarından biri olarak Chicago Ticaret Borsası’nda ve CME Group’a ilişkin öteki piyasalarda baskın bir varlık gösteriyordu. Fakat, ABD hükümetinin 2023 kripto baskısı, TradFi oyuncularının kriptoda görünür kalmasını zorlaştırdı. Jump, Robinhood’un kripto amaçlarını destekleyen ve 2021 boğa piyasası doruğuna gerçek ilerleyen çıkarlı hizmeti için piyasa yapıcılığını destekleyen orjinal firmaydı.

Robinhood, bu kripto para biriminin en büyük holder’larından biri

Arkham Intelligence’in cüzdan bilgileri üzerinde yaptığı bir tahlil, Robinhood’un büyük Bitcoin varlıklarını birkaç ay boyunca bir ortaya getirdiğini ortaya koyuyor. Üç ay boyunca, yaklaşık 118.300 Bitcoin’i birkaç küçük cüzdandan bu tek cüzdanda birleştirdi. Bu birikim, Robinhood’un dünyanın en kıymetli kripto para ünitesine olan kıymetli bağlılığını gösteriyor.

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: İki Dev Şirket Kripto Para İştirakine Son Verdi! 2

Bu özel cüzdan, gizemli sahibi nedeniyle son vakitlerde gözlemcilerin ve piyasa analistlerinin dikkatini çekti. Bu cüzdanda bulunan devasa Bitcoin hacmi, gerisindeki varlık ya da varlıklar hakkında bir dizi spekülasyona ve entrikaya yol açtı. Çok sayıda spekülasyona karşın Robinhood bu mülkler hakkında sessizliğini koruyarak çeşitli spekülasyonlara yer bıraktı. Cüzdanın sahipliğini çevreleyen spekülasyonlar, bu yılın başlarında bir Bitcoin ETF’si için müracaatta bulunan finans devi BlackRock olasılığından, kullanıcıların bu cüzdandaki varlıklarının transferini düzenleyen kripto para borsası Gemini’ye kadar uzanıyor. Bu tartışmalar, büyük oyuncuların Bitcoin alanına iştirakinin gerçek tabiatı hakkında kripto para topluluğunda var olan merakın altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap