Sıcak Gelişme: Hacklenen Kripto Borsası Değerli Açıklamalar Yaptı!

Sıcak Gelişme: Hacklenen Kripto Borsası Değerli Açıklamalar Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: Hacklenen Kripto Borsası Değerli Açıklamalar Yaptı!

Bugün piyasa CoinEx kripto borsasının kuşkulu hack saldırısı haberini aldı. Bu atakta hacker’ların 27 milyon dolar pahasında kriptoyu boşalttığı savları gündeme geldi. Bir son dakika gelişmesinde CoinEx, saldırıyı doğruladı ve açıklama yaptı.

CoinEx, bugün hacker’ların saldırısına uğradı

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, bugün bir CoinEx sıcak cüzdanında olağandışı hareketler gerçekleşti. Kripto borsasının grubu bunu “anormal para çekme işlemleri” olarak tanımladı. Bu cüzdan, daha evvel hiçbir geçmişi olmayan bir cüzdana 27 milyon dolarlık çeşitli tokenler aktardı. Bu da güvenlik uzmanlarının borsanın hücuma uğradığından şüphelenmesine yol açtı. Blockchain güvenlik platformu Cyvers Alerts, kayıpların yaklaşık 27 milyon dolar olduğunu kestirim etti.

TSİ yaklaşık 16:21’de, bilinen bir CoinEx sıcak cüzdanı, o sırada 7,9 milyon dolar kıymetinde olan yaklaşık 4.947 ETH’yi bir Ethereum hesabına aktardı. Alıcı hesabın bu süreçten evvel rastgele bir geçmişi yoktu. Bu süreçten çabucak sonra, CoinEx sıcak cüzdanı birebir adrese büyük ölçülerde token aktarmaya başladı. Bunlar ortasında yaklaşık 408.741 DAI, 2,7 milyon Graph (GRT), 29.158 Uniswap (UNI) ve öteki birçok token cüzdandan transfer edildi. Blockchain güvenlik firması PeckShield de kripto çıkışlaını “şüpheli” olarak bildirdi. CryptoQuant araştırma lideri Julio Moreno da CoinEx cüzdanının davranışının “garip” olduğunu söyledi. Zira ETH rezervlerinin “şu anda temelde sıfır ETH olduğunu” argüman etti.

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: Hacklenen Kripto Borsası Değerli Açıklamalar Yaptı! 1Ethereum Borsa Reservi. Kaynak: CryptoQuant

Kripto borsası saldırıyı doğruladı ve açıklama yaptı

İlerleyen saatlerde CoinEx, toplumsal medya platformu X’te kuşkulu para çekme süreçleri yaşadığını doğruladı. Kripto borsası “Risk Denetim Sistemimiz, CoinEx’in borsa varlıklarını saklamak için kullanılan birkaç sıcak cüzdan adresinden olağandışı para çekme süreçleri tespit etti” dedi. Borsa, ne olduğunu belirlemek için “özel bir soruşturma ekibi” atandığını da kelamlarına ekledi.

CoinEx takımı ayrıyeten, çekilen kriptonun borsanın toplam rezervlerinin küçük bir kısmı olduğunu belirtti. Buna ek olarak, kullanıcıların “bu ihlal nedeniyle uğradıkları kayıplar için % 100 tazminat alacağını” kaydetti. Bu bağlamda CoinEx, açıklamasında şunları belirtti:

Ön değerlendirmeler ETH, TRON ve MATIC’i içeren yetkisiz süreçlere işaret ediyor. Kaybın kesin ölçüsü hala belirlenmedi. Lakin, etkilenen fon CoinEx’in toplam varlığının yalnızca çok küçük bir kısmını oluşturuyor. Tüm kullanıcıları temin ediyoruz: Varlıklarınız inançta ve dokunulmamıştır. Etkilenen taraflar, bu ihlalden kaynaklanan rastgele bir kayıp için %100 tazminat alacaktır. Daha fazla güvenlik için, para yatırma ve çekme hizmetleri süreksiz olarak askıya alınmıştır ve kapsamlı bir incelemeden sonra devam edecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap