Sıcak Gelişme: FTX Transferlere Başladı! Bu Altcoin’ler Hareket Etti!

Sıcak Gelişme: FTX Transferlere Başladı! Bu Altcoin’ler Hareket Etti!

Paylaş
BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: FTX Transferlere Başladı! Bu Altcoin’ler Hareket Etti!

İflas eden kripto para borsası FTX ile temaslı cüzdanlar geçtiğimiz saatlerde harekete geçti. Raporlara nazaran iki özel altcoin için transferlere başladı.

FTX cüzdanlarında hareketlilik başladı

Kasım 2022’de çöken borsa geçtiğimiz ay Galaxy Digital’in uzmanlığında geri ödemeler için somut bir adım attı. Son dakika gelişmesine nazaran artık FTX ile ilişkili cüzdanlar altcoin transfer ediyor.

Sosyal medyada dolaşan ekran imajına nazaran FTX, tamamı Wormhole Bridge üzerinde bulunan Chainlink’ten (LINK) MATH tokenlerine ve kendi tokeni FTT’ye kadar çeşitli altcoin’leri taşıdı. FTX token transferlerinden kimileri öbür ağları da cross-chain olarak kullanıyor. Colin Wu’da borsa ile kontaklı LINK, SUSHI, LUNA ve YFI transferleri bildirmişti.

Wu, devam eden transferin 31 Ağustos’ta başladığını kaydetti. Borsa şu ana kadar 10 milyon dolar pahasında altcoin transfer etti. Arkham’dan elde edilen datalar, FTX portföyünün 675 milyon dolardan fazla kriptoya sahip olduğunu gösteriyor. Mahallî token FTT, 259,65 milyon dolarla en yüksek FTX rezervi olmaya devam ediyor. FTX’in ikinci en yüksek kripto rezervi, amiral gemisi kripto para ünitesinde 100,57 milyon dolar depolanan Bitcoin’dir.

Borsanın rezervlerinde hangi altcoin’ler kaldı?

Arkham’ın raporuna nazaran FTX ayrıyeten 17,30 milyon dolar bedelinde Ethereum (ETH) sahibi. Bu borsanın en büyük 7. kripto rezervini temsil ediyor. Son transferde yer alan LINK, SUSHI, LUNA ve YFI, FTX’in rezervlerinin daha küçük kısmını oluştutuyor.

FTX, beklenmedik çöküşünden bu yana tekrar canlanma yolunda birkaç adım attı. Birtakım kripto kullanıcıları son fon transferini buna bağlayabileceklerini düşünüyor. İflas eden borsadaki sayısız müşteri çok fazla para kaybetti. Lakin birtakım kullanıcılar, farklı bir isimle tekrar lansmanın kimi mağdurları şanssız çöküşten kurtarabileceğini söylüyor.

BTC Piyasası: Sıcak Gelişme: FTX Transferlere Başladı! Bu Altcoin’ler Hareket Etti! 1

Son vakitlerde, FTX, kripto rezervlerini muhafazaya ve satmaya yardımcı olması için ABD’li kripto şirketi Galaxy’yi danışman olarak işe aldı. Raporlara nazaran Bitcoin ve Ether’in idaresi, FTX’in satıştan evvel olumsuz fiyat hareketlerine maruz kalmasını azaltacak. Btcpiyasasi.com olarak detaylara bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap