Sıcak Gelişme: Bu Kripto Borsası Hacklendi, Coinler Çalındı!

Sıcak Gelişme: Bu Kripto Borsası Hacklendi, Coinler Çalındı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Bu Kripto Borsası Hacklendi, Coinler Çalındı!

Saldırganların kripto para borsası Remitano’yu hacklediğine yönelik kuvvetli kuşkular var. Tespitlere nazaran tek bir hesabın cüzdanından 2,7 milyon doların üzerinde para çekme süreci gerçekleşti. Bu nedenle Blockchain tahlil platformu Cyvers, bahse mevzu süreç kuşkulu olarak niteledi.

Saldırganlar Remitano’yu gaye aldı!

Kripto borsası Remitano, 14 Eylül’de kuşkulu şartlar altında büyük para çekme süreçleri yaşadı. Kimi Blockchain analistleri akına uğramış olabileceği sonucuna vardı. Kuşkulu süreçler yoluyla toplam 2,7 milyon dolar pahasında kripto para çekme süreci gerçekleşti. Bu ortada Tether, saldırganın kullandığı argüman edilen bir adresi dondurdu. Böylelikle, potansiyel olarak 1,4 milyon dolar bedelinde müşterinin kripto parasını kurtardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Sıcak Gelişme: Bu Kripto Borsası Hacklendi, Coinler Çalındı! 1

Hacker’lar kripto borsasından bu coinleri çaldı!

14 Eylül günü saat 12:45 sularında, bilinen bir Remitano sıcak cüzdanı, daha evvel hiçbir geçmişi olmayan bir adrese para göndermeye başladı. Yaklaşık 1,4 milyon dolar kıymetinde Tether (USDT) ve 208.000 dolar bedelinde USD Coin (USDC) stablecoin’in yanı sıra 104.000 Ankr Token (o sırada 2.000 dolar değerinde) 0x74530e81E9f4715c720b6b237f682CD0e298B66C adresine transfer edildi. Blockchain tahlil platformu Cyvers, kripto topluluğunu argüman edilen kuşkulu süreçler hakkında uyardı. Bu bağlamda Cyvers, toplumsal medya platformu X üzerinden şu paylaşımı yaptı:

Makine tahsili odaklı sistemimiz Remitano borsasında birden fazla olağandışı süreç tespit etti. Bu da 3 Blockchain’de toplam 2,7 milyon dolarlık bir kayba yol açtı. Ek kayıpları durdurmak ve çalındığından şüphelenilen fonları kurtarma uğraşlarını başlatmak için takımla bağlantıya geçtik.

https://twitter.com/CyversAlerts/status/1702348063145165016

Tether daha sonra saldırganın USDT’yi nakde çevirmesini önlemek için adresi dondurdu. Bu da 1,4 milyon dolarlık boşaltılmış kriptonun daha fazla taşınmasını engelledi. Bu ortada Remitano olayla ilgili şimdi bir açıklama yapmadı.

Gelişmeler için bizi takip ediniz…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap